Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » IPL szőrtelenítés otthon 18...

IPL szőrtelenítés otthon 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Van itthoni IPL-es szőrtelenítő készülékünk csak nem tudom hogy használhatom-e. Olvastam már több oldalt is hogy használható-e 18 év alatt,de csak a végleges lézeres szőrtelenítésről írtak, ott pedig azt írták hogy szülői engedéllyel lehet. Lehet tőle bármilyen

bajom hogyha 18 év alatt használom? Ha igen akkor mi?Intim területre lehet használni?Már jó ideje borotvát használok, de azzal nem tudom szép tisztára

leborotválni. Esetleg még az intim szőrtelenítőkrémre gondoltam, csak nem tudom hogy beválik-e és hogy fáj-e.

Nyilván ha ezeket nem használhatom akkor áttérek az epilátorra vagy a gyantára. Tapasztalatokat is írhattok.

Előre köszi a válaszokat!



2019. dec. 19. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

semmi bajod nem lesz tőle


a lézeressel se lenne, jogi okok miatt kell csak a szülői beleegyezés

2019. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szőrtelenítő krém miért fájna? A baj csak, hogy 2-3 naponta kell és drága.
2019. dec. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mi az az IPL-es szőrtelenítő?
2019. dec. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Villanófényes szőrtlenítő más néven.
2019. dec. 20. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Viszont ebből, -ha csak nem keres rá- nem tudja meg miért más az IPL, mint egy szőrtelenítő krém, össze sem hasonlítható a kettő. A krém leszedi a szőrt, de pár nap mulva újra kinő, az IPL hatása viszont tartós, de nem végleges. A borotvált felületen az IPL erős villanófénye az 1-2 mm-es szőrszálon keresztül behatol a szőrtüszőbe és károsítja azt, így egy idő után nem nő ki újabb szőr, nem szükséges borotválás sem, csak időnként egy fenntartó IPL kezelés. A sötét szín jobban elnyeli a fényt, ezért csak világosabb bőrőn és sötétebb szőrön alkalmazható. Egyébként a bőr nyelné el a fényt és megégne.


Hogy válaszoljak is a kérdésre, bemásolom az én IPL gépem útmutatójának idevonatkozó részét:


"A készüléket 15 évnél fiatalabb gyermekek nem használhatják. A 15–18 éves kamaszok szüleik vagy a felettük szülői jogokkal rendelkező személyek beleegyezésével és/vagy segítségével használhatják a készüléket. 18 év feletti felnőttek szabadon használhatják a készüléket."


Szerintem nem szentírás, nem azért írták, mert a gép káros lenne egy 18 éven aluli számára, hanem úgy gondolták, biztonsággal csak egy 18 éven felüli személy tudja használni.


Intim területen ne használd, mert irritációt okozhat (bikinivonal még ok).

2019. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!