Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Általános nemi betegség...

Általános nemi betegség szűrővizsgálat hogy működik?

Figyelt kérdés
Az előző kapcsolatomban volt, hogy nem használtunk óvszert, ezért szeretnék egy szűrővizsgálatot csinálni. Ez, hogy működik?

2019. dec. 26. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is voltam egyszer, mert kiderult, hogy a volt párom megcsalt.

Igazából kétszer is voltam már szűrésen, a második ok egy egyéjszakäs miatt volt és kicsit fura dolgokat éreztem odalenn.

Először vettek vért, meg nyálmintát.

Másodszor pedig a fitymám alóli részról vettek mintát egy fültisztító szerű dologgal.

2019. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincsen tünet, akkor az emberek a HIV és a Hepa B miatt szoktak szűrésre menni. Az anonim ingyenes, ha nevesítettet szeretnél, pár ezer forint. Mindkettő kimutatása vérből történik ELISA módszerrel. Ez a szervezet immunreakciójára épülő eljárás. Van lehetőség a vírus közvetlen kimutatására is, ez hamarabb ad eredményt, viszont meglehetősen költséges. A többi nemi betegség enyhébb lefolyású, és jól kezelhető. Bár már a HIV is. A Hepa b viszont betli, hogy később okoz-e cirrózist majd rosszabb esetben karcinómát is.
2019. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a Hepa b oltás Magyarországon 1999 óta kötelező 12 éves korban. Ez gyakorlatilag élethosszig tartó védelmet nyújt.
2019. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én komolyabb betegségek, HIV miatt nem aggódom,

enyhébb lefolyású és jól kezelhető betegségeket hogyan szűrik ki?

2019. dec. 27. 00:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb ugyanaz a menete mint az éves méhnyakrák szűrésnek, csak több kenetet vesznek. Az orvos a külső nemiszervek és az anusz környékének is több figyelmet szentel. Sima nődoki soha nem nézett meg annyira.
2019. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Chlamydia, gonorrhoea és HPV szűrés az méhnyakból történik, gyakorlatilag olyan, mint egy rákszűrés. Hepatitis, HIV, szifilisz vérből.
2019. dec. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 27. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!