Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS! Mit csináljak hónapok...

PCOS! Mit csináljak hónapok óta nincs menzeszem?

Figyelt kérdés

Voltam sok orvosnál kb 1 év alatt kiderült pcos vagyok de most aki mondta hogy ez a bajom az csak inofolic szedesét javasolta.. semmi mást nem adott mondott se diéta se semmi (170cm és 57 kg vagyok). 1 honapja iszom de még mindig nem jött meg. Nagyon kétségbe vagyok már esve ezzel kelek ezzel fekszem. 2 hete mérem a hőmérsékletem reggelente mindig 36.6-7

Kinek mi vált be?



2019. dec. 27. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Normális doki. Aztán hármas kezelés (diéta, sport, metformin). A diétáról ezer meg egy infót találsz a neten.
2019. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tanuld meg az aviva tornát! Keress rá, biztosan találsz olyan tanfolyamot, amire el tudsz menni, egy alkalommal meg lehet tanulni, utána otthon is tudod csinálni, ha megveszed a könyvet és a CD-t.

A pcos mellé gyakran társul inzulinrezisztencia. Érdemes lenne egy 3 pontos terheléses vizsgálatot csináltatni vércukor és inzulin méréssel. Endokrinológus adhat beutalót, vagy magánban meg lehet csináltatni. Ha neked is ez van, akkor sok testmozgás, 160 g ch diéta, cukor és fehérliszt elhagyása segíthet.

2019. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 6000 NE D3 vitamint írt fel naponta. Csak 3 hónapig szedtem így és megjött tőle kétszer is, bár nem a "megfelelő" időben. De a mozgás, a teljes életmódváltás és a gyógyszer a legfontosabb (amit az első írt).
2019. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, az aviva torna nekem is segített, illetve megfelelő táplálkozás (pcos diéta), sport segített. Bogyók közül azon kívül amiket már írtak még e vitamint szedek.

Inzulin rezisztencia rendben van?

2019. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciát nem néztek.. nincs is rá utaló tünetem.De jövőre megnézetem. Aviva torna meg sajnos nincs a közelembe :/ pár napja próbálok itthon valamit bénázni. A diétát próbálom tartani csak ugye ünnepek és ha azt mondtam nem eszek mert diétázom egyből mindenki leteremtett mert mért kell nekem fogyókúrázni csont és bőr vagyok szerintuk. anyósom olyan ha valaki 2 falattal kevesebbet eszik az már egyből fogyózik. D vitamint is akkor elkezdem minden nap csak arrol azt olvastam h tul lehet adagolni.
2019. dec. 27. 13:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hogyan kell csinálni az intimtornát ne csináld. Nem rossz szándékkal írom, csak ha rosszul csinálod akkor inkább ártassz vele.

Ez pedig a TE egészséged, nem az anyósodé. Egy felnőtt ember akinek már van valami egészségügyi problémája tudja, hogy a diéta nem egyenlő a fogyókúrával. Egyszerűen csak vannak ételek amit bizonyos betegségnél nem szabad enni. A te esetedben ez a cukor lenne. HA van inzulinrezisztenciád persze. Egy doboz vitamintól pedig még nem lesz túladagolásod. Nekem konkrétan a vitamin egy időre beállította a menstruációmat. Mondjuk nekem minden vitamin érték az alsó határon volt, pedig változatosan eszek.

2019. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6. vagyok, online könyvesboltokban lehet Aviva torna könyvet kapni.
2019. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem könyvből nem nagyon lehet megtanulni a tornát. Talán vannak hozzá videók a YouTube-on, de legjobb lenne a személyes tanfolyam.
2019. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csapj akkor egy csajos napot, menj el városba ahol tartanak ilyen tornát, betanitjak onnantól már otthon is csinálhatod.

Sajnos az inzulin rezisztencia idővel kialakul, nekem legalábbis az orvosom ezt mondta, így én megelőzés céljából űzöm a diétát. Nekem is beszolt anyós. Annyit mondtam, az én testem, én vigyázok rá, az orvos ezt javasolta, hát így etkezem. Ha nem tetszik legközelebb nem jövök enni.


Nehogy már anyós mondja meg hogyan tartsd kordában a betegséged..

2019. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor belevetem magam keresek egy aviva tanfolyamot es elmegyek amugy a konyvet le tudtam tolteni. A dietat meg tartom.

Esetleg a sok felules nem hozna meg vagy valami sima torna?

2019. dec. 27. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!