Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet megszüntetni az...

Mivel lehet megszüntetni az enyhe hirzutizmus (kóros szőrnövekedést nőkön) tüneteit? L/18

Figyelt kérdés

Már voltam kivizsgáláson, a tesztoszteron szintem normális, és nem is vagyok pattanásos, csak túl szőrös :S A nőgyógyász még tavaly szeptemberben cypromixet írt fel, fél évig szedtem, és tényleg szépen helyrehozott, de azalatt a hat hónap alatt annyira bőgős, depressziós és frigid voltam, hogy még egyszer nem csinálnám végig a kúrát. Mostanra már ezek a tünetek elmúltak, de a szőr viszont visszajött...

Ha nem ilyen "lóadagos" hormontartalmú gyógyszert, hanem csak sima fogamzásgátlót szednék, szerintetek akkor is megszűnne a problémám?


2010. júl. 20. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám, a gyógyszer több okból nem jött be. Az epilálás segített (azt hittem, megpusztulok, annyira fájt először, de később sokkal jobb lett).
2010. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én se tétlenkedem, gyantázással "kínzom magam", de azé' mindenütt azt sem lehet :D
2010. júl. 20. 19:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van, semmi nem jött be. Egy ideje nem is kínzom magam ilyenekkel, borotva, ahol látszik, esetleg szőrtelenítő krém, ha meg épp nincs leszedve, akkor mosolyog a párom, hogy milyen vagyok. De kedvesen, azt mondta, ettől nem leszek rosszabb ember, egyszerűen ez van és kész. Ha találsz olyat, aki elfogadja, te sem fogsz ennyit parázni rajta.
2010. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Sima" fogamzásgátlónak (úgy tudom) nincs antiandrogén hatása. Csak a dianenak, de abban ugyanolya és ugyannyi mennyiségő hatóanyag van, mint a cypromixben:D

De azért megkérdezheted a nőgyógyászt, azzal nem vesztesz semmit.

2010. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, de azt mondta, hogy nem írja fel :/

Azért tettem fel a kérdést, mert ha másnak mégis segített a sima fogamzásgátló is, akkor keresnék olyan orvost aki hajlandó arra is receptet adni.

2010. júl. 20. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
De miért nem írja fel? Nyilván van vmi oka rá. Nem veled akarv kicsszni.
2010. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

mert "most úgyse látszik, majd ha fogamzásgátlásra kell, akkor felírom"

hazudni meg nem tudok hitelesen >.<

2010. júl. 20. 20:49
 8/12 A kérdező kommentje:
"úgyse látszik": szerencsére a karom az normális, az államon meg csak egy két szál szokott lenni, azt szemöldökcsipesszel megoldom. de pl: a keresztcsontomnál lévő rész azt tiszta szőr X'(
2010. júl. 20. 20:52
 9/12 anonim válasza:
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a fogamzásgátlókhoz, hogy a Minerva és a Cypromix ugyanaz a gyógyszer, mint a Diane. Csak a Dianet már nem támogatják, de ugyanazok az összetevői, ugyanazon a gyártósoron készül,csak éppen más a csomagolása és a neve.
2011. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 F.Noncsy válasza:

Én már több, mint 1 éve szedem a Diane 35-öt, de semmit sem segít... Mondjuk nekem nem 1-2 szál van az arcomon, már mindent kipróbáltam, de semmi sem segített, most a végleges szőrtelenítést akarom kipróbálni, remélem az már jobb lesz...

Kérdésedre válaszolva pedig, nem, a "sima" fogamzásgátló nem segít, mivel azok nagy többségében férfi hormon van, így csak még rosszabb lenne...

2011. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!