Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis? Vagy még sem?

Endometriózis? Vagy még sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Júliusban petefészek ciszta műtétem volt. A ciszta szövettanija nem igazolta az endometriózist. A műtét során azonban endometriózisra jellemző felrakódásokat találtak a hashártyán és a méhem mögött. Ezeket a doktor úr eltűntette, de szövettanra nem küldte el. Illetve amikor a cisztát eltávolították a tömlőből endometriotikus bennék ürült.


Októberben voltam a doktor úrnál rákszűrésen, és akkor beszéltünk erről a felrakódásról. A kezelő lapomra akkor azt írta, hogy "ismert endometriózis".


Szintén októberben mentünk vissza a Kaáli-ba, ahol a kezelő orvosunk azt mondta, hogy a patológus is tévedhet.


Most akkor, endometriózisom van, vagy nincs. És ha tényleg az van (a lassan 4 éve tartó tüneteim is ezt igazolják), akkor hogyan "bizonyítsam be"?


Járt valaki így közületek?


Előre is köszönöm a hozzászólásokat, válaszokat.


2020. jan. 2. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A ciszta szövettana mit írt?
2020. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű. Le van írva, hogy ismert endometriózis. Amikor műtöttek, akkor látták is.
2020. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Endometriózisod van, de az nem egyértelmű, hogy a petefészked érintett -e.
2020. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell a kóros sejteknek a műtött petefészkeden is megjelennie. Viszont a panaszaid és a jelek amiket a műtét során láttak, egyértelművé teszik az endometriosist. De az azért furcsa,hogy az egyéb helyről eltávolított mintát nem küldték szövettanra.
2020. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Szomato-infrával gyünyörűen megállapítható.
2020. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 1/5 Időpont jan. 2. 20:36: A ciszta szövettana a következőt írta le: Daganatra vagy endometriosisra utaló jelek nincsenek.


Köszönöm a többieknek is a hozzászólást.


Én sem értettem, hogy a felrakódásokból miért nem küldtek mintát szövettanra. De az egész dolog furán alakult.


MÁr a műtét napján kezdődött. A nőgyógyászom nem értette, hogy miért kellett már előző nap befeküdnöm az osztályra. De ezt munkatársam tapasztalata alapján tudtam, a "tisztító kúra" miatt kellett. :)


Aztán műtét után (még aznap) bejött a doktor úr a kórterembe és elmondta, hogy mi volt a műtét során, illetve hogy mit talált. Ezzel nem is volt probléma, örültem, hogy végre (3 év után) beigazolódott, hogy endometriosis (igaz, csak kezdődő).


Műtét másnapján haza engednek, megkapom a zárójelentést, amin a következő szerepel: (legfelül) diagnozis: sterilitas, endometriosis, a ciszta és a hsg (átjárhatósági). Olvasom tovább, az epikrízisben (műtéti leírás) csak a cisztáról van szó. Puff neki, csak álmodtam volna, amit a doktor úr mondott?


1 hét múlva varratszedés: akkor megkérdeztem a doktor urat, hogy csak álmodtam, vagy tényleg endometirosisról volt szó. Mondta, hogy nem álmodtam. Mutatom neki, hogy nincs rajta a zárójelentésemen. Ő gyorsan megmutatta nekem a számítógépen, hogy mit írt be mindegyik részhez. És tényleg ott volt. Azt mondta, hogy valószínűleg, aki a zárójelentést készítette lefelejtette. Kevesen vannak, szabadságolás is van, és biztos sietett.


6 hét múlva megyek a szövettani eredményért. Azon a papírom tényleg csak a cisztáról volt szó. Itt a nőgyógyászaton megkérdeztem, hogy mégis hogyan "pótoltathatnám" a zárójelentésről lemaradt részeket. Hát nem voltak túl segítőkészek. Így maradt az, hogy a nőgyógyászomat kértem meg, hogy segítsen abban, hogy legyen valami dokumentumom az endometriosis-ról. Ő szerencsére segített.


Októberben mentem hozzá rákszűrés végett, és akkor már azt írta a kezelőlapomra, hogy ismert endometriosis. De igazából hivatalos dokumentumom még sincs róla.

Természetesen a cisztám újra kinőtt (ugyanott, ahonnét kivették) 2,5 hónap alatt. Amikor a doktor úr uh-ot csinált, akkor mondta a műtéti cisztámmal kapcsolatban, hogy még nem volt teljesen csokoládéciszta. A mostani cisztám is pont ugyanolyan, mint amit kivettek.


Ezért szeretném, ha végre lenne egy hivatalos papírom, ami alapján igazolni tudom, hogy endometriosis áll a háttérben. Vagy ez már elegendő (pl. az adókedvezmény igénybe vételéhez)?


A nőgyógyászom egy 3 hónapos kezelést javasolt (menstruáció leállítása), de a Kaáli-ban azonban ezt nem tartották szükségesnek.


Fogalmam sincs mitévő legyek, mert én inkább szeretném ezt a kezelést megpróbálni, de nem tudom, hogy mi ennek a menete. Kitől kell kérni a szükséges gyógyszereket hozzá? A nőgyógyászomtól, vagy a meddőségi központban, vagy esetleg a Kaáli-ban kellett volna kérnem?


Tapasztalataitokat, véleményeiteket továbbra is szívesen fogadom. Előre is köszönöm.

2020. jan. 6. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adókedvezménnyel nem lesz gond. Nekik nem kell az endometriózisról se zárójelentés, se szövettan. Elég lesz,ha a nőgyógyász ad egy szakorvosi igazolást róla.
2020. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!