Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl erős menstruációs vérzésre...

Túl erős menstruációs vérzésre tampon megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon erős menstruációs vérzésem van, 2 éve van meg,azóta ilyen. Viszont nincs menstruációs fájdalmam. A legvastagabb éjszakai betétek nem tartanak ki 45 perces tanórák végéig,folyamatosan átázom. A tanárok meg nem engednek ki szívesen wc re, meg is kérdezik mit akarok csinálni...

Még nem használtam tampont,mert kicsit macerásnak gondolom,viszont most elgondolkodtam rajta.

Szerintetek az megoldás lehet?



2020. jan. 6. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erős vérzésnél a tampon sem bírja sokáig. Én pl. az első 2 napon a legnagyobb tampont szoktam használni,de azzal is max. 1-2 órát úgy bírok ki,hogy mellé vastag betétet is teszek.
2020. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz megoldás, legfeljebb kis megnyugtatás az éjszakai betéttel kombinálva.

El kellene menned nőgyógyászhoz!

2020. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első körben ha tényleg ennyire nagyon megvan, akkor menj el egy nőgyógyászhoz.


Másodszor viszont én tampont és betétet is használok, mivel nekem is nagyon megvan (igen, voltam orvosnál, igen, oka van). A tamponból is van mini, normál...stb. A minivel nem hinném, hogy sokat érnél, de célszerű azzal kezdeni, míg megszokod. És ne aggódj, nem macerás. Csak kezetmosol, meghámozod, és berakod. Ha elég magasan van, egyáltalán nem is fogod érezni. Nekem nagyon bejött, mert végre nem azon görcsölök óra közben, hogy átázok, hanem tudok koncentrálni órán.

Igen, ezt viszont lehet, hogy óránként cserélni kell, de még így is sokkal jobban megéri imo.


Milyen betétet használsz amúgy most?

18/L

2020. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg intim kelyhet próbálhatnál még ki. Elméletileg 8 órát kibír minden macerálás nélkül,vagyis ha jó a méret nem tud kifolyni belőle semmi. Nem tudom mennyi idő alatt telne meg neked,annyival "kényelmetlenebb" a használata a tamponnál,hogy le kell öblíteni/szappanos vízzel lemosni mielőtt visszateszed.
2020. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Always és Libresse betéteket használok
2020. jan. 6. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha még tampont sem használtál, ne kezd az intimkehellyel. Nem azért mondom, mert rossz dolog, én imádom. Előnye, hogy elég egyszer megvenni (környezetbarát), plusz bent lehet sokáig, nem kapsz fertőzést. Ha szűz vagy még a kelyhet ne használd. Vannak még mosható betétek. A kehely mellett még ezeket használom, mert sokkal kényelmesebb, nem budösötsz, sokkal több vért tud beszívni. Én így már rég nem használok eldobható dolgokat, és sokkal jobb megélni a mensiket. ☺️
2020. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is erős vérzésem van.Betétel fél másodperc alatt átáztam.Mióta átálltam a tamponra nem aztán át.Én supert és super pluszt használok.Szerintem próbáld ki.Ha akarsz kezdhetsz minivel.De én normalal kezdtem és semmi bajom nem lett.
2020. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Akkor nincs igazán erős vérzésed :)
2020. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó erős vérzésem van.A super plusz a LEGERŐSEBB vérzésre van.Másodrészt az egészségügyi betétek átaznak annyi idő alatt hogy pislog nem tudtam.
2020. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetbe vagyok igaz nem olyan durván erős hanem csak közepesen viszont nem akarok átázni jófej tanáraim vannak(vagyis többség) így kiengednek mert szünetbe utálok mászkálni mert mindenki hallja és zavar
2020. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!