Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás/gomba?

Hüvelygyulladás/gomba?

Figyelt kérdés

Üdv!

Alhasi fájdalmam és gyakori vizelési ingerem volt és a nőgyógyász gyulladást állapított meg. Semmit nem mondott. Kérdéseim:

A páromat kellene e kezelni, amennyiben ezidőben csak 1x gumival védekezve feküdtünk le (akkor még nem tudtam a problémáról, de nem sokáig tartott, ugyanis fájt kicsit)? (ő nem aggódik és nem használ semmit)

Gomba-e? Nem viszket, nem fáj, nem ég, pusztán 2 tünetem volt, túrós folyás sem volt, de kicsit olyan volt a váladékom.

Valami gynoflor kúp van a papírra írva, hogy a mostani után használjam. Ezt hogy kell, kell e használni? (Az orvos tényleg nem mondott semmit)

A 10 nap végére honnan tudom, hogy teljesen elmult a probléma? utána lefeküdhetünk, mehetek úszni (ezt sportolom, nyilván most nem járok)?

Nem szedek fogamzásgátlót, es semmilyen ilyen jellegű problémám nem volt.

Étkezésbeli problémáim vannak csak, de nem hiszem hogy összefügg.

Megelőzni hogyan tudom majd a későbbiekben ugyanezt?

Köszönöm,

19/L,

Dunántúl



2020. jan. 23. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg inkább bakteriális gyulladás volt a sűrű vizelési inger és a fájdalom miatt. El kell múljon a tizedik nap végére, nyilván érzed hogy nem olyan, mint volt.

Gynoflort kezd el használni a kezelés után, ahogy a doboz írja.

Elvileg óvszerrel védekezve nem lehet gond, de megoszlanak a vélemények arról, hogy a férfi mennyire hordozhatja tünetmentesen.

Ha egyébként is óvszerrel védekeztek, akkor arra figyelj, hogy a hüvelyflóra helyreállító készítmények sok esetben károsíthatják a gumi anyagát, így javasolt megszakítással kombinálni, míg használod (nem ismerem a készítményt, nyilván ha a betegtájékoztatóban az van írva, hogy nem lehet mellette nemi életet élni, akkor azt tartsd be).

Megelőzésképp pedig minden esetben menj el szex után egyből pisilni, és mérsékeld a tanga hordását. Ezek nagy mértékben hajlamosítanak a bakteriális fertőzésre.

2020. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És azt kérdezném még, hogy elég ha a helyreállítós kúpot csak később kezdem el pár nappal? Mert a kúra végén fog megjonni február elején és akkor nem lehet. Az nem baj, ha később kezdem?

Köszi

2020. jan. 23. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem gond, de ha van a menstruációig pár napod, addig is használhatod.
2020. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!