Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » IR esetén a vékony embereknek...

IR esetén a vékony embereknek miért kell számolniuk a CH-t?

Figyelt kérdés
Enyhe inzulinrezisztenciám van és CH diétàra fogtak. Miért kell nekem is számolgatnom a szénhidrátot? 172 cm, 52 kg vagyok. Az orvos is megjegyezte,hogy sovány vagyok. Miért nem elég ha csak betartom a szabályokat,hogy nincs cukor se fehér liszt, napi 5x eszek megadott időben megadott ételeket és mellette mozgok? Miért kell a vékony embereknek is figyelni a bevitt CH-ra?

2020. febr. 10. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért ,mert inzulinrezisztencia esetén a sejtek nem megfelelően reagálnak szénhidrátra. Bármilyen szénhidrátra, nem csak a cukorra, fehér lisztre. Ha túl sok szénhidrátot eszel,akkor ez a hasnyálmirigyet fokozott inzulin termelésre készteti,ami miatt egy idő után a hasnyálmirigy kimerül és nem tud megfelelő mennyiségű inzulint termelni és akkor jön a cukorbetegség.
2020. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es azt hogyan tudják megállapítani,hogy az én sejtjeim mennyire reagálnak rosszul a magas inzulinra? Mert ugye létezik 160,180,200 ch-s diéta. Rànézésre mondják meg az orvosok,hogy kinek mennyi Ch diéta kell. Tehàt hasra ütés szerűen. Akkor ez most hogy van? Ha nekem, mint vékony testalkatú embernek 180 ch-t itnak elő, de közben mondjuk 200 kellene, akkor éhezni fognak a sejtjeim, nem?! Tehát igazából arra is kivàncsi vagyok,hogy hogyan àllapítják meg az orvosok,hogy kinek mennyi ch-ra van szüksége?
2020. febr. 10. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem estalkat, testsúly függő. A vércukor-,(éhgyomri és terheléses) és inzulinszint alapján állapítják meg.Egyébként,ha vékony vagy,akkor ne szénhidráttal növeld,vagy tartsd a súlyodat,hanem fehérjékkel és izomtömeg növelő sporttal.
2020. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!