Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetséges negatív...

Hogyan lehetséges negatív labor lelet agresszív mellrák mellett?

Figyelt kérdés

Fél év alatt alakult ki 25 mm invasiv dactilus carcinoma grade 3, B5, 100% ösztrogén receptor (patológiailag, fél éve voltam rákszűrésen, azóta szedtem fogamzásgátlót). Most voltam nagy laboron, amin minden negatív, tünet mindössze hol nagyobbodó, hol eltűnő mellduzzanat.

Kérdésem inkább azokhoz szól, akiknek van ez alapján valami tapasztalatuk.



2020. febr. 11. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy teljes vérkép is lehet általános, tehát nem mindet látnak belőle.

Arra a célirányos vérvételek alkalmasak.

2020. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A labor vizsgálat nem tumor szűrésre való, legfeljebb a vérképző szervi daganatokra lehet rájönni belőle, de azt is csontvelő biopsziával igazolják.
2020. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vérvétel nem mutatja ki a daganatokat. Ha a tumormarker laborvizsgálatra gondolsz, az sem egy tuti daganatjelző, az emelkedett szintet befolyásolhatja pl. a szerveetben zajló valamilyen gyulladás is.


A daganatod nem valószínű, hogy fél év alatt alakult ki, szerintem inkább a fél évvel ezelőtti szűrés nem volt elég alapos, így lehetett negatív az eredménye. Mármint ha a fél évvel ezelőtti szűrés, amit írsz, az szabályos mammográfiából és UH-ból állt.


A műtétet követően hormongátló terápiát is fogsz majd kapni.

2020. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tumormarkerek nem megbízható vizsgálatok! Nekem 3. stádiumú bélráknál teljesen normális volt a tumormarkerem!!!
2020. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 4-es Nekem emelkedett tumor marker mellett nem volt daganatom. A szakorvos elmagyarázta, hogy csak betegség követésre jó, diagnosztikára alkalmatlan (kb. le@aszott, hogy tünetek nélkül mit keresek ott, holott nőgyógyász, körzeti orvos küldött).
2020. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!