Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van ha 3 műszakos helyen...

Mi van ha 3 műszakos helyen terhes lesz egy nő? Mi lesz a 3 műszakkal mert éjszakai munkára nem osztható be?

Figyelt kérdés

A cég azt mondja a nő 3 műszakos heylre jött dolgozni ő ezt tudta és nem borítja fel a műszakokat 1 ember miatt. Ha rá kerül a sor jönni kell éjszakába akár.

A nő meg azt mondja 5 éve itt van, amikor ide jött nem terhes (nyilván) és mivel terhes nő éjszakai munkáltatása tilos így lesz szíves a cég neki nappali műszakot adni. Ha nem ad, ő éjszaka akkor se jön be. És kirúgni nem tudja mert jelentett terhes.

meg is volt az első ütközet, a hétre éjszakás lett volna, de oda nem jött be. Nappalis műszakot nem kapott így egyáltalán nem is volt benn.

Mi lehet a csörte kimenetele? Kirúgni nem tudja a cég.


2020. febr. 15. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, én terhesen is volt, hogy 24 óráztam, nem hiszem, hogy tilos. Mindenesetre nem gondolom, hogy ennyi engedményt nem lehet adni egy terhesnek. Főleg, hogy bármikor kieshet, én pl. vérzés miatt 12. héttől táppénzre kellett menjek. Ha meg ennyire nem kooperál a cég, lehet, hogy ki is iratja magát. Kirúgni meg nem lehet. Max. majd gyes után.
2020. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A törvény a várandós nőket védi azzal, hogy éjszakai műszakba beosztani kismamát nem lehet egészen addig, míg a gyerek három éves nem lesz. (ez a szabály vonatkozik azokra is, akik egyedül nevelik a gyereket, vagyis még a férfiakra is) Ez a szabály annyira szigorú, hogy a munkáltató még akkor sem dönthet másként, ha az anya bele is egyezne az éjszakai munkavégzésbe! (ezáltal a visszaélés lehetősége kizárt szerencsére!)"



[link]

2020. febr. 16. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Hm, jó tudni. Mondjuk nem érte volna meg, az ügyeletek nélkül kevesebbet kerestem volna, mint most táppénzzel. Egyébként egy csomó kollégám ügyelt még 5-7 hónaposan is.
2020. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha normális a vezetőség akkor meglehet beszélni hogy ne őt csak 2 műszakban alkalmazzák

Nálunk van olyan gyár otthon is ahol alapból 3 műszakot kell vinni, de még az olyanoknak is megengedik hogy csak 2 műszakban dolgozzanak akik másik városból vannak

2020. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!