Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj a mellem fogamzásgát...

Miért fáj a mellem fogamzásgátló szedésének abbahagyása után?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és rendszertelen a menstruációm ( több hónapig nem volt meg), aztán később gyógyszerrel megjött, majd pedig három hónapig fogamzásgátlót kellett szedjek, hogy “beálljon”.

Most hogy abbahagytam elkezdett fájni a mellem, lehet hogy a fogamzásgátló tabletta abbahagyása okozza? (Nincs és nem is volt még szexuális életem )



2020. febr. 22. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A hormonok miatt.


Jotanacs: Fogamzásgátló tablettát NE szedj rendszertelen ciklusra. Persze, hogy rendszeres lesz tőle a vérzés, de nem megoldja a problémát, hanem elfedi.


Ez olyan, mintha világítana egy kis piros fény a hűtőn, te pedig nem megjavítanád, hanem leragasztanád egy darab vastag papírral, hogy ne látszódjon a piros fény. Attól az még továbbra is fennáll, csak nem szembesülsz vele.

2020. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom mondta hogy szedjem három hónapig, de ez szerintem sem megoldás :(
2020. febr. 23. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy azt mondja. Egyszerűbb 2 perc alatt a gyógyszer felírásával letudni a problémát, mint elküldeni téged egy csomó vizsgálatra...
2020. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, ösztrogéntúlsúly miatt fájtak a melleim a ciklusom második felében. Nem állt még helyre a hormonegyensúly. Amint helyreállt, nekem elmúlt ez a probléma.
2020. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!