Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, akinek szebb...

Van itt olyan, akinek szebb lett a bőre a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

Nem csak emiatt szedném, elsősorban védekezés, kényelmes együttlét miatt, de ez se lenne egy rossz szempont. Már megvan, csak a menstruációmat várom, hogy elkezdhessem.

Van itt olyan, akinek szebb lett tőle a bőre? Az én bőröm nem szép, pattanásos az arcom és a hátam is és nagyon zsíros a bőröm-hajam. Örülnék neki nagyon ha ezt is helyretenné. Szerintetek van rá esély? a hormonjaim rendben vannak pedig, de elképzelni sem tudom mi miatt lehetnek pattanásaim, már mindent kivizsgáltattam, mindent kipróbáltam (krémek, étkezés stb).

És még azt megmondanátok, hogy ha nem zabálok mellette, akkor is fogok hízni? Azt nem szeretnék :s

20/lány


2020. márc. 7. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első fajta gyógyszertől szép volt a borom , nekem is problémás viszont a menstruációm megbolondult (4het vérzés 3nap pihi )

3 hónap után váltottam gyógyszert, a másik fajta gyógyszertől meg csúnyább lett a borom és hiztam is 8kg -ot. A harmadik gyógyszer megint megbolondította a szervezetem 1-2 napot volt meg de szép volt a borom. :D én feladtam

2020. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is problémás volt a bőröm tiniként és 20 évesen. Szedtem fogamzásgátlót 2-3 évig, szebb lett a bőröm, az arcomon nem volt pattanás, sőt a hajam se zsírosodott annyira, híztam kicsit, nőtt a mellem, nyilván hisz az amúgy magas tesztoszteronom nyomta le.

Na már most azt mondod, rendben vannak a hormonjaid, ezt így bemondásra nem feltétlenül lehet biztosra venni, nem tudjuk, miket néztek, mik a pontos értékek, illetve például rengetegszer hallom (mert érintettként olvasok erről), hogy orvosok mennyire félvállról vesznek dolgokat. De nem akarok okoskodni, csak valami oka azért biztos van a dolognak. Illetve az étkezésről se tudjuk, mit takar, kérdéses lehet, tudnál-e még igyekezni, hogy segíts magadom. Nem akarok beszólni, csak szerintem tényleg életmódban keresendőek a végső megoldások!

Na aztán abbahagytam a gyógyszert. 3 hónapig nem jött meg a mezeszem, az arcom visszaállt a régi kerékvágásba, és azóta hogy aztán megjött a mensim, a mai napig (27 vagyok), pecsételő vérzéseim vannak a ciklus közepén, végén is. Néha az utóbbi időben jobb, de van. Évekkel késöbb elmentem endokrinológiára, inzulin rezisztens vagyok, pajzsmirigy alulműködésem van, nagyon magas a tesztoszteron szinten. Diétázom, és soportolok, bár még vannak gondok, de évek óta szép az arcom.

Szerintem a fogamzásgátló csak elfed dolgokat, aztán végzel vele, minimum visszaállsz a régi vonalra. Nem tudom, hogy vajon tabi nélkül bármi jobban végződött-e volna, mert ugye nem tudhatom, anélkül is elkezdtem volna vérezgetni minden hónapban, vagy már korábban elkezdődött volna, vagy késöbb. Na mindegy csak szerintem érdemes a kiváltó dolgokat gyógyítani, nem elfedni. Valamikor majd úgyis leteszed a gyógyszert és szembe kell nézned a testeddel.

Ja azóta évekkel késöbb nőgyógyászom javaslatára megpróbáltam egy másik fogamzásgátlót a menzeszközi vérzéseimre, annak az lett az eredménye a 3 hónap szedés alatt, hogy szinte minden nap véreztem. Azt abbahagytam. Nőgyógyász akkor még azt mondta, kipróbálhatnék egy másikat is. Egyelőre nem teszem. Azóta igyekszem életmóddal jó irányban maradni.

2020. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtátok a tapasztalatokat!

Én szedni mindenképp szeretném, a "hagyományos" hatásai miatt is, max ha nagyon nem lesz valami rendben akkor abbahagyom.

Utolsó, tényleg mindenféle diétát megpróbáltam, zsírosat sosem eszem szinte, fűszereket kerülöm stb. Sportolok is heti 3x....fogalmam sincs már, hogy mi a baj :(

2020. márc. 7. 21:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, azt kihagytam, hogy nekem is néztek tsh-t. Minden a legnagyobb rendben.
2020. márc. 7. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!