Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Légyszi nyugtassatok meg!...

Légyszi nyugtassatok meg! Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeség a kérdés, de inkább felteszem. 1 hónapja kezdtem szedni először fogamzásgátlót (hogy rendbejöjjön a hormonháztartásom, nincs barátom). Viszont, mikor már kb. 2-2,5 hete szedtem a gyógyszert, lefeküdtem egy sráccal. Még az aktus elején új óvszert kellett felhúzni (lehet, h elszakadt a gumi). Most kéne megjönni a menstruációmnak, ez a 3. nap, hogy nem szedem a fogit, de semmi, pedig elvileg már a 2. napon meg kéne jönnie. Egyébként mielőtt elkezdtem szedni, rendszertelen volt, és úgy is szedtem be az 1. szemet, hogy abban a hónapban még nem jött meg, szóval múlt hónapban nem menstruáltam. A fogamzásgátlót rendszeresen szedtem. Tudom hülyeség, de nyugtassatok meg, hogy nem lehetek terhes...?
2010. júl. 27. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Szinte tuti, hogy nem vagy terhes! 2-2,5 hét után már hat a gyógyszer, és még óvszer is volt. Ne aggódj, betartottad a játékszabályokat.

Amúgy én 6 évig szedtem a gyógyszert, és MINDIG a 4. napra jött meg a mensim.

Szóval nyugodj meg!

További szép napot!

2010. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%
nekem is csak a 3. vagy 4. napon szokott megjönni. Szerdán veszem be az utolsó tablettát, és vasárnap jön meg... Ne aggódj.
2010. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem lehetsz terhes, a gyógyszer elég nagy védettséget ad. :)
2010. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Minimális az esélye, hogy terhes lennél, de ha megnyugszol tőle, csinálj egy tesztet. Megér annyit a lelki békéd szerintem.
2010. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, nagyon rendesek vagytok! kissé nyugodtabb lettem. várok pár napot, aztán max csinálok egy tesztet
2010. júl. 27. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Vszínűleg nem vagy terhes.

Viszont: "hogy rendbejöjjön a hormonháztartásom"

A fogamzásgátlótól nem jön rendbe. Olyan, mint a fájdalomcsillapító: elnyomja a problémát, de nem oldja meg.

Nem a te ciklusodat rendezi, hanem csinál egy mesterségest. Ha abbahagyod, vszínűleg ugyanolyan lesz, mint előtte. Inkább vizsgáltasd ki, hogy mi a probléma.

2010. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon furcsa!A dokid tudja,hogy úgy kezdted el szedni a fogamzásgátlót,hogy abban a hónapban nem is menstruáltál?

Hogy döntötted el,hogy melyik nap kezded el szedni?

A tabletta csak abban az esetben véd az első hónapban,ha a menstruáció első napján veszik be.Minden más esetben kell a kiegészítő védekezés.Neked nem volt mensi első napja,hanem a hasadra ütöttél,hogy jól van,ma csütörtök van,akkor elkezdem?

2010. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 7 napos szünetben pedig mindenkinek máskor szokott megjönni.A tájékoztató lehet,hogy a 2.napot írja,de a gyakorlatban az a lényeg,hogy a 7 napon belül valamikor megjöjjön.A 8.napon pedig tovább kell szedni a tablettát,akkor is,ha még tart a vérzés.
2010. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy terhes, de ha elolvasod a tájékoztatót, általában beleírják, hogy a tartós védettség 3 hónap után alakul ki, ez nem úgy van, hogy ha szeded, akkor onnantól tuti minden., hanem el kell érnie a szervezetedben egy bizonyos szintet a mennyiség, akkor már védett leszel a szünet alatt is.Én most szedek egy másik gyógyszert a pajzsmirigyemre, ez is hormon és ezt pl. fokozatosan kell adagolni, amíg megszokja a szervezet.
2010. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nekem is a 4. napon szokott megjönni. percre pontosan. elég vicces szerintem!
2010. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!