Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni a hüvelyi...

Mit lehet tenni a hüvelyi folyás ellen az esetemben?

Figyelt kérdés

Folyásom volt hónapokkal ezelőtt. Fehér, túrós és kegyetlenül viszketett. Micovagot szedtem rá, elmúlt, majd visszajött. Elmentem házi nőgyógyászhoz. A házi nőgyógyász baktériumot tenyésztett ki. Kaptam rá kúpot nem múlt el. Vártam két hetet.. Aztán kaptam megint egy új kúpot nem múlt el. Elmentem magánrendelőbe, a magánorvos pedig gombát látott ránézésből, ő nem vett kenetet. Írt fel kúpot, még sem múlt el.

Vissza mentem a házi nőgyógyászhoz és megint írt egy kúpot, de ismét nem múlt el. Már a vírus óta. Azaz kb. Másfél-2 hónapja nem voltam orvosnál, mert nem fogad egy sem.

A házi nőgyógyász legutolsó alkalommal csak nézett engem és azt kérdezte mit tegyek veled. Mondjam meg neki, hogy mit csináljon velem. Elkeseredtem, hogy ezeket mondja, nem is értem őt egyszerűen, mintha én tudnék rá válaszolni.


Most már amúgy nem túrós, hanem igazából krémes... fehér, néha kicsit halvány sárga, nincs szaga. De sokszor azt érzem szinte bepisilek, az egész bugyimon egy óriási foltot hagy. Szét van ázva teljesen a bugyim. Gyorsan kimosom a bugyim, veszek fel egy újat aztán arra már betétet teszek.

Csak néha bepróbálkozom a sima bugyival, hát ha nem lenne folyásom, de aztán mindig csalódnom kell, hogy van az...


Az orvos nem akar újra kenetet venni, mert hát már vett. Szerintetek jogosan kérhetem tőle, hogy vegyen majd újra, ha legközelebb elmegyek hozzá?


Nagyon szenvedek miatta. Nem értem miért van ez. 22 éves lány vagyok, 2 éve van kapcsolatom, gumival védekezünk, minden este zuhanyzok, csak kívülről mosakszom, nem értem egyszerűen, soha nem volt ilyen velem. Elsős vagyok az egyetemen, anya szerint lehet ott kaptam el, de hát én már nem tudom.:(


Rák, ciszta bármilyen méhfal sérülés, nemi betegség kizárva.


De attól félek súlyos következménye lesz ennek, ha nem múlik el.


Szerintetek a kúppal van a baj? Lehet egy szájon át bevehető gyógyszer esetleg segítene?


Valaki valami gyógyteát esetleg vagy házi csodaszert tudna javasolni, amíg nem lehet menni orvoshoz?:(


Szoktam diófalevél teával mosogatni meg szurokfűt inni néha...hàt ha jó lenne a hormonjaimnak.


Arra gondoltam még lehet az miatt alakult ki ez nálam, mert másfél évvel ezelőtt esemény utáni tablettát szedtem be.:(


Köszi előre is a válaszokat!



2020. ápr. 20. 21:35
 1/7 A kérdező kommentje:
A kúpok amiket szedtem kevert hatásúak: gomba meg baktérium ellen is jóknak kellene lenniük elvileg.:(
2020. ápr. 20. 21:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte mintha én írtam volna, ugyanez a problémám.. szerdán újra megyek nőgyógyászhoz, majd írhatok üzenetet, hogy mit mondott, hátha mond valami végleges megoldást a problémára.
2020. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat küszködök ezzel a problémával. Gyakran visszajön nekem.

Én szoktam kapni szájon át szedhető kapszulát is. Talán ha írnának fel Neked is lehet hatékony lenne. Ez a sok kúp sem jó már egy idő után.

2020. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is tök ugyanez van és dettó 22 vagyok. Mindig is erős volt a folyásom és azt hittem nem normális, de rutin vizsgálaton a doki mindig mondta, hogy szerinte ez normális, de egy pár hónapja megváltozott és olyan mint most neked, picit sárgás, krémes sok és mintha egy vizes folyadék is lenne mellette közben. Volt egy fertőzésem közben, amire Klion D-t kaptam, de ez a folyás maradt, előtte is volt már.

Mondjuk én szedek fogamzásgátlót, de ezek a tünetek a kezdéstől kb nyolc hónappal később kezdődtek. Illetve nekem inzulinrezisztenciám és hormonális gondjaim is vannak, úgyhogy én így magamban ennek a vonzatának könyveltem el, de lehet én sem jártam utána rendesen. Mindenesetre endokrinológust esetleg próbálhatnál felkeresni, ha hormonális irányba még nem küldött doki és nőgyógyász nem tudja kitalálni, hogy mi van.

Más tüneted nincs a testeden? Esetleg ami a folyás előtt már megvolt.

2020. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon megleptek, hogy hasonló problémával küszködünk. :(

Kedves első válaszoló, igen nagy örömmel fogadnám, ha beváll neked az új kúp vagy gyógyszer, amit felír az orvos.

De a többiektől is köszönöm előre is, ha esetleg megírnátok, ha majd segít bármi is.


Én ugye fogamzásgátlót nem szedek, ezért gondoltam az esemény utáni tablettára, mert hogy az sok hormont tartalmaz és nekem olyan egy évre rá jött ki ez a folyás. Régen volt alacsony a tsh-m, de az azóta rendbe jött, mert ittam jódot.


Valami hormonális bajom biztos van sajnos, mert nő szőr rajtam ott is, ahol nem kellene, ahol más lányoknak nem. A nyakamon van vagy 10 fekete szál, csipesszel szedegetem folyamatosan, mindig újra nő.., valamint nő a köldököm alá is pár fekete meg sajnos a fenekemre is..., hát ez is biztos hormonális, mert anyukámnak, nővéremnek nem, ezért sajnos nem is értem. Voltam emiatt orvosnál, azt mondta, hogy sok nőnek ilyen és hogy ez nem akkora baj. :/


Más tünetem ami hormonbajra utalna nincsen, bár ennyi is elég. :/

2020. ápr. 20. 23:38
 6/7 A kérdező kommentje:

A legzavaróbb az egészben, hogy úgy érzem nincs rá gyógymód és hogyha az orvosomra nézek látom rajta, hogy kb. Ő is erre gondol és hogy nem tudja mit tegyen velem.

De pont emiatt az se megoldás, hogy alkalmanként 10 ezret fizetnék magándokiknál, hát ha valaki valami jót felír, hisz lehet hogy egy csomószor menni kellene hozzájuk is, lehet sose lenne megoldás:((( nincs annyi pénzem se nekem, sem a szüleimmek

2020. ápr. 20. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Na akkor valami zavar lehet a hormonjaiddal vagy a cukroddal talán.

Nekem a tsh-m még a határon belül van, úgyhogy nem pajzsmirigy gondom van, de egyébként önmagában ez nem bizonyítja teljesen, hogy a pajzsmirigy probléma ki van zárva.

Nekem PCO-m van személy szerint és elég szőrös vagyok sajnos. Elég klasszikus PCO tüneteim vannak.

De sokféle oka lehet a hormonális változásnak. Sok orvos nem tévedhet ennyit szerintem, legalábbis egy hüvelyi folyás nem tűnik nekem annyira misztikusnak, úgyhogy valószínű ez valóban nem nőgyógyászati probléma. Mint mondtam endokrinológus segíthet. Addig szedd össze magadban, hogy esetleg a hajad mennyire hullik, a bőröd milyen állapotban van, táskás szemek, hirtelen hízol vagy fogysz időnként, derék tájra hízol jobban és combokra, az erős szőrösödés ugye, néha rádjön a nagyevés, fejfájás, rosszul leszel valamilyen ételtől, hasmenés, sokat izzad a tenyered, intenzív testmozgástól nem leszel a legjobban, hirtelen leesik a vercukrod és szédülgetsz stb. Az endokrinológus kideríti majd neked, hogy mi a helyzet. Nem kell egy ilyen zavarhoz minden tünetet produkálni, hogy aztán mégis kiderül, hogy fenn állt egész végig. Nekem is mondta anno a gyerekorvos, hogy a szőrösödéssel lehet, hogy csak ilyen vagyok, dehát a túrót. Szerintem kb 14 éves korom óta lehetek beteg, csak senki nem hívta fel sokáig a figyelmemet erre, 20 évesen kellett ennek kiderülnie...

2020. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!