Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SŐRGŐS! Menszesz ügyben tudna...

SŐRGŐS! Menszesz ügyben tudna v@laki választ adni nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 14 éves lány vagyok ma van 3.napja ,hogy megjött a menszeszem.

És most reggelre 3! gatyám ázott át a vértől + a törölköző alattam is véres lett,pedig volt bent betét.Bár nem kelltem fel este cserélni.És az a gond,hogy ez az első menszeszem és már első naptól kezdve sok vérem van,de ma 1 órája kelltem fel,de már 5.ször kellet cserélnem,mert kezdett átázni.

Ez normális??

Iskolába,hogy fogom megoldani?

A vércsoportom "0",de ez nem hiszem,hogy számit.



Ut: egyálltalán nem fáj semmim,(lekopogom) megse éreztem,hogy megjött csak már első nap átázott a nadrágom.(lekopogom)

Ja és most megyek az orvosomhoz megemlitsem neki??


2010. júl. 28. 09:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd el neki, ugyanis ez komoly vérveszteség! Igyál sokat, egyél gyümölcsöt addig is, de a dokinak említsd meg! Sőt, én nőgyógyászhoz is elmennék a helyedben még ma.
2010. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egyébként sokat szoktam inni.

2010. júl. 28. 09:09
 3/26 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, mert nekem is mindig sok van a kezdetektől fogva. Ha gondolod említsd meg a dokinak, bár velem nem tudtak semmit sem csinálni.


Ha elkezdesz tampont használni, a suliban nem lesz gond. Én enélkül el se mennék, betéttel párszor átáztam, nagyon kellemetlen volt....

2010. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Anya azt mondta,hogy a tamponnal még ráérek,bár neki még nem mondtam,hogy ilyen gondom van.De elmondom neki,hátha tud valamit mondani

Köszi a választ.

2010. júl. 28. 09:12
 5/26 anonim ***** válasza:
Anyukádnak is szólj, mert ez tényleg nagyon erős vérzés.Az orvosnak mindenképpen említsd meg! A nőgyógyásztól meg ne félj, valószínű nem vizsgál meg, hanem UH-ra küld, meg vérzéscsillapító gyógyszert kapsz. Meg lesz egy vérvétel, ahol megnézik nem-e túl sok vért vesztettél.
2010. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Jó,köszönöm,persze megemlitem neki is.

Szerintetek ebből lesz majd gond?

Meg ma találkám van akkor jobb lenne ha nem mennék ,igaz?

Köszi a választ.

2010. júl. 28. 09:15
 7/26 anonim ***** válasza:

Én csak 13 éves vagyok, 2009-ben jött meg először. Nekem is volt(ak) olyan nap(ok), amikor nagyon erős volt, éjjel, sőt nappal (is) átáztam. Különben nekem az első nagyon gyenge volt, elég volt egy tisztasági betét 3-4 órán keresztül. Viszont mostanra (nekem ma múlt el) már egészségügyi betét kell, amit 2-3 óránként kell(ett) cserélni.

Ha ma mész az orvoshoz, mindenképpen mondd meg neki, biztos, hogy tud majd valahogyan segíteni! Az én osztálytársam is volt így, szegénynek 10-15 percenként kellet cserélni.

Viszont az igaz, hogy igyál sokat, és egyél gyümölcsöt!

2010. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem kell még tamponozni, igaza van anyukádnak, az nem oldja meg a problémát. Erős vérzésnél az is elázik, én már jártam úgy többször vele.

Mindenképpen fontos, hogy az orvossal megbeszéld, aki meg fog vizsgálni, hogy nem szervi eredetű-e. (erre kicsi az esély, de meg kell nézni)

A betéthez szoros bugyit vegyél fel. Használj éjszakai betétet, mert az a legnagyobb.

2010. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

De szívás lánynak lenni. Szerintem a találkát mondd le inkább menj orvoshoz.

20/F

2010. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Hát elég nagy szivás,főleg,hogy félútig nem jutottam el az orvosihoz (pedig nagyon közel van) és be kelet mennem az ügyeletre cserélni,pedig otthon mielőtt elindultam cseréltem. 3 napja van meg,de már elegem van belőle,mégha nemis fáj akkoris.

Köszi a válaszokat,anyu este jön haza majd mondom neki.

2010. júl. 28. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!