Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gynoflor használata segíthet...

Gynoflor használata segíthet visszatérő gyulladás esetén?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve gombás fertőzésem volt, azóta szinte minden menstruációm után begyulladok ott lent, de olyan is volt, hogy kellemetlen, égő/viszkető érzésem volt. Nagyon sokszor voltam orvosnál, számtalan kúpos kezelésen vagyok túl, a dokim szerint és szerintem is az lehet a gond, hogy nem sikerült visszaállítani a hüvelyflórám egyensúlyát. Pár hónapja voltam utoljára orvosnál, egy ideig úgy tűnt, hogy elmúlt, de most a menstruációm után megint begyulladtam. Mit javasoltok? Van valami vény nélkül kapható szer, amit érdemes lenne még megpróbálnom?

2020. ápr. 26. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Hiába használod, akkor, éppen helyreállítja, de nyilván valami örökké felborítja, vagy valahonnan mindig visszafertőződsz.

Kéne tudni pár dolgot ahhoz, hogy igazán segíteni lehessen.

Amikor ilyen problémád volt és voltál orvosnál, csináltak tenyésztéses vizsgálatot? Vagy csak kaptál egy kúpot?

Élsz nemi életet, van partnered? A partnered kezelve volt?

Mit használsz menstruáció alatt? Betét, tampon?

Milyen anyagú fehérneműt használsz? Milyen hőfokon mosod a fehérneműket, törölközőket?

2020. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem vagyok 100%ig képben a vizsgálatokkal, de igen, csináltak tenyésztést is. Legelőször egy durva antibiotikum kúra után jött ki gombás fertőzésem, ezzel kezdődött ez az egész kálvária. Kaptam rá kevert kúpot, a gomba elmúlt. Aztán következő menstruációmkor ismét viszketett es égett, visszamentem. Volt, hogy kiújult a gomba, olyankor kevert kúpot kaptam, illetve szájon át szedhető gomba elleni gyógyszert, amit a barátom is kapott, akivel azóta is együtt vagyunk. (Egyébként minden alkalommal írtak fel neki is gombaölőt, hogy ne fertőzzön vissza.) De már a kapcsolatunkat is kezdi megviselni, eleve ritkán találkozunk, de olyankor sem tudunk együtt lenni, mert fáj az együttlét.


Nagyon sokszor kaptam ugyanazt a kevert kúpot, mert a dokim arra esküszik. Sokadik próba után megkértem, hogy próbáljunk ki mást, akkor Macmirrort kaptam. A kezelés alatt jó volt, utána kezdődött elölről. Ezek mellett próbáltam mindenféle vény nélkül kaphatót is, a doki javaslatára, magamtól nem szerettem volna kísérletezni. Most egy csoportban olvastam, hogy esetleg ez a Gynoflor segíthet, de félek, hogy csak rontanék a helyzeten, mert most hálisten nem olyan elviselhetetlen a fajdalom, mint jó néhányszor volt, de nyilván bármit megtennék, hogy végre búcsút inthessek ennek az egésznek.


Menstruáció alatt mindig betétet használok. Fehérneműkből pedig csak pamut darabjaim vannak, soha nem hordok műszálasat, amióta tart ez a dolog azóta pedig különösen odafigyelek, a tangákat teljes mértékben elhagytam. A mosásban nem vagyok teljesen biztos, mert többnyire anyukám intézi a mosást, de szerintem kb 40 fokon mosunk.


Szóval ami leginkább zavar, hogy már elképzelni sem tudom mi váltja ki folyamatosan a dolgot, mert minden apróságra igyekszem odafigyelni, de valószínűleg nem lehet véletlen, hogy a menstruációm után jelentkezik a fájdalom. Korábban gondoltam az együttlétekre is, hogy azok váltják ki, de két hónapja nem találkoztam sajnos a barátommal, viszont most is faj, így szerintem ez is kizárható.

2020. ápr. 26. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem méhszájseb okozta a folyamatos gyulladást, mert jó táptalaj a baciknak és a gombának, felborítja a hüvely pH-ját. 4 nőgyógyász nem foglalkozott vele, volt amelyik meg sem említette. Az ötödik végre kezelni kezdte (lézer + fagyasztás), amikor már vérzett is, azóta semmi panaszom nincs. :) 28/N
2020. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk nálam is említette a dokim, de nem foglalkozott vele. Lehet, hogy az a gond?
2020. ápr. 27. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen keresnék egy másik orvost a helyedben, aki normálisan kivizsgál. Mert nekem úgy tűnik, hogy sokszor csak úgy a hasára ütött az orvos és úgy kezelt, illetve nem is vizsgált ki alaposan.
2020. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit kérdező esetleg még kipróbálhatnál, hogy 60 fokon kezditek el mosni a fehérneműket, én évek óta így mosom. Nem lesz semmi baja a fehérneműknek tőle. Illetve létezik probiotikus tampon, patikában kapható. Ez jótékony hüvelybaktériumot tartalmazó tampon, ami a menstruáció alatt folyamatosan fenntartja a hüvelyflóra egyensúlyát. Illetve ahogy elmúlik a menzeszed, úgy értem, hogy már enyhe barna folyásod sincs, akkor megcsinálsz egy hüvelyflóra helyreállító kúrát, akár a Gynoflor-ral is. Ez idő alatt ne élj nemi életet. Orális úton sem. És akkor meglátod. Ha továbbra is van panasz, akkor mindenképpen menzeszt követően ahogy fellépnek a tünetek, rögtön menj orvoshoz és ragaszkodj a tenyésztéses vizsgálathoz. Mert ebből derül ki, hogy konkrétan milyen kórokozó van a hüvelyedben és így tudnak célzott kezelést adni.
2020. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet a méhszájseb, olvass utána. Előtte tényleg mindenféle kúpot, kezelést használtam (amit az orvosok adtak), de mindig kijött rajtam valami, olyan volt, mint egy rémálom. De ahogy kezelték a “sebet”, minden varázsütésre megszűnt, mert a pH utána helyre tudott állni és már ellenáll a fertőzéseknek. (28/N voltam)
2020. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Most ebben a helyzetben nem szeretnék dokihoz menni, és nem is nagyon lehet, de ha vége, mindenképpen keresek egy másik orvost, addig pedig kipróbálom, amiket javasoltatok. :)
2020. ápr. 27. 18:33
 9/9 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!