Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Óriási, hosszúkás darab a...

Óriási, hosszúkás darab a menstruációban. Volt már valakinek ilyen? Lehet, hogy endometriózis?

Figyelt kérdés

Részletes leírás!!! Ha téged felkavar a naturális leírás, kérlek ne olvasd tovább!!!


PCOS-em van. A két legkisebb gyerekem születése közti időszakot leszámítva (akkor híg, élénkpiros volt a vérzésem) mindig 1-1,5 centis nyákos darabok voltak a menstruációmban, már megszoktam. 11 éves korom óta néhány ciklusban (évente 1-2 alkalommal) szürkés-fehéres részeket tartalmaz, erre egyik orvosom sem mondott semmit, szagra semmi extra. Magát a vért sosem nézték, de az éves cytológia alkalmával szűrnek bakteriális és gombás fertőzésekre is, eddig mindig negatív volt.

A kisfiam 16 hónapos, még szoptatom. 10 hónapos múlt, amikor először megjött szülés után. 7 napig tartott, ez a ciklus 43 napos volt. A következő 8 napig volt meg, 37 napos ciklus, majd 6 napos menzesz és 30 napos ciklus, megint 6 nap és 33-as ciklus, a márciusi 8 napig tartott és maga a ciklus összesen 30 napos volt. Mind az 5 ciklusban az első nap enyhe-közepes volt a vérzésem, 2 napig erős, 1 napig enyhe, aztán 2-4 napig pecsételés.

Viszont! 24-én (pénteken) kezdődött a jelenlegi ciklusom. Elég erős és nagy, nyákos darabos volt már reggel, extra betétet kellett betennem. MOST JÖN A DURVA RÉSZ! Este, a zuhanyhoz készülve kicsusszant belőlem a kőre egy baromi hosszú, sötétvörös, belül szürkés-fehéres darab. Majdnem elájultam! Ahogy felvettem, éreztem, hogy olyan, mint egy erős madzag vagy fonal, eltépni nem tudtam. Lemértem és 20 (igen, HÚSZ!!!) centiméter volt! Alig hittem el, ez iszonyat nagy! Hogy jöhet ki ekkora darab méhnyálkahártya (?) belőlem??? Szombaton már csak fél napig volt meg közepes mennyiségben, nagyon kevés, pár mm-es tiszta vörös (semmi fehér vagy szürke!) nyákos darabkával. Azóta minimális, piros pecsételésem van, ma vagyok a 4. ciklusnapomon. Egyébként az az érdekes, hogy alig fájt, máskor jobban görcsölök menzesz alatt.

Sajnos sem a helyi rendelőt, sem a 2 régi dokimat nem tudtam elérni telefonon, különben nem itt érdeklődnék. Ez lehet endometriózis jele?


Köszönet annak, aki elolvasta és bocsánat a durva részletek miatt.



2020. ápr. 27. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ennyire darabos a vérzésed nyilván. A tesómnak volt ilyen brutál vérzése, neki miómája van és igen nagy. Nem ártana szerintem neked is egy ultrahangos vizsgálat.

De az is lehet, hogy ez most egy ilyen erősebb vérzés.

2020. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyesmi volt (nagyon durva!!!):


[link]

2020. ápr. 27. 19:39
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó, közben érkezett egy válasz is, köszönöm!


Utoljára tavaly májusban voltam nőgyógyásznál, most kéne visszamennem, de senkit nem érek el. A védőnő meg azt mondta, hogy fogalma sincs.

2020. ápr. 27. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Hű, ez tényleg durva. Talán ez most még nem is olyan életbevágó, de ha fennmarad, azért 2-3 hónapon belül talán már beindult úgymond az élet és akkor mindenképpen jelentkezz be az orvoshoz.
2020. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekem volt már ehhez hasonló. Rutin vizsgálatnál talált a dokim polipot a méhemben, előjegyzett műtétre, ami a következő mensim után lett volna. Viszont a mensi alatt leszakadt a polip és kiürült a vérzéssel. Nekem a polip nem okozott semmi panaszt, csak az ultrahangon látták. Nagyon hasonlított ehhez a képen.
2020. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Kedves Utolsó! Neked is ilyen nagy volt a polip? Lehet, hogy ez a 20 centis valami polip volt és nem a méhnyálkahártya egy darabban? Neked azóta volt polipod?

2020. ápr. 30. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem kb 12-15centis volt, ami kijött, hát baromi ijesztő volt. Azóta nem újult ki, de ez nem garancia, hogy nem is fog. Bár nálam valószínűleg a fogamzásgátló okozta. Ez is egy jó tanulság arra, hogy rendesen kell menni orvoshoz.
2020. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen, nekem is most jár le az 1 év az utolsó látogatásom óta, kéne menni. Én nem szedek semmit, még szoptatok, de ugye anélkül is kialakulhat polip.


Köszönöm a választ, jó egészséget mindenkinek!

2020. máj. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!