Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek melyek azok a...

Szerintetek melyek azok a betegsègek, ami mellett nem szabad gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nekem van 2 gyermekem.A második után pár èvre derült ki,hogy cukorbeteg vagyok(tablettás),ès magasvèrnyomásom van(gyr.nèlkül 140-150).Mivel nem jól alakult az èlettársi kapcsolatom így lettem bipoláris depressziós.Lehet előtte is volt csak nem volt nyilvánvaló.Azóta lett egy jó kapcsolatom, ès nem tartom kizárva,hogy mègegyszer terhes leszek,csak szedek ilyen dili gyógyszereket,ami magzatkárosító,ès betöltöttem a negyvenet..Egyèbkènt az összes betegsègem jól karban van tartva.Alábbiak szerintetek terhessèg szempontjából kizáró ok?

2020. máj. 1. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Cukorbetegség, agas vérnyomás szerintem alapvetően nem, ha karban van tartva. Sokan már sajnos gyerekként 1-es típusú cukorbetegek lesznek, és gondolom attól még ők is vállalhatnak gyereket.


A dilibogyó szedéséről nem tudok nyilatkozni, de ha tényleg magzatkárosító, lehet a terhesség előtt pár hónappal abba kéne hagynod, egészen a szoptatás végére.


Aztán kitudja, lehet többé nem is kell majd szedned :)

2020. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen mentális problémával nem vállalnék és nem is engedném. Pláne ha tartósan gyógyszeres kezelésre szorul a dolog. A pszichiátriai gyógyszerek nagy része olyan,hogy nem szabad csak úgy abbahagyni mert nagy bajt okozhat. Elég sok tragédia történt az elmúlt évtizedben,hogy ezt átgondold.. gyerekgyilkosságokra gondolok.. szinte mind kezelt vagy kezeletlen pszichiátriai beteg volt. De szerintem ez sovány vigasz a többi családtagnak.
2020. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor sokan nem vállalhatnának gyereket,mert sokan vannak kezelve.
2020. máj. 1. 12:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriai gyógyszerek mellett nem ajánlott a terhesség. Próbáld elhagyni orvos segítségével, addig ne ess teherbe, nem kellene kockáztatni, hogy ne egészséges babád legyen.
2020. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A tragèdiák azèrt következnek be,mert nincs belátásuk,ès nem kezeltetik bele.Gondolj bele hány nem mentális beteg árt a gyerekeknek.
2020. máj. 1. 12:04
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Mentális betegségek tárháza azért elég széles. Olyat sokkalnehezebb találni,aki "normális"minden tekintetben,mint aki nem. Nekem pl. szociális szorongásom van és enyhébb depressziót is megtapasztaltam már életem soran. Bár papírom egyikről sincs. Nem gondolom,hogy emiatt nem kéne gyereket vállalnom.


Ezt neked kell mérlegelned,meg orvos véleményét kikérni. Valószínűleg abba kell majd hagynod a gyógyszer szedést. Ezzel a gondolattal meg tudsz barátkozni? Hogy látod, a depressziód mennyire hat ki a környezetedre? Ha visszaemlékszel, a korabbi GYES-en töltött idő,hogy hatott rád mentálisan? Gondolom ilyesmiket kéne tisztázni először magadban és pszichologussal,ha jársz.

2020. máj. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Aki szándékosan árt a gyereknek,az már mentális beteg.. aki elhanyagolja mert "elfelejti a dolgokat" az is mentális beteg. Max.nincsenek diagnosztizálva. De mint már privátban írtam,te ezt már eldöntötted és nem fogadod el,ha valaki ellent mond. Szüljél ha azt akarod.
2020. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek,hogy aki ilyet tesz az mentális beteg. De szerintem ez a "minden szekrény bútor" esete. Egyáltalán nem mindenki bántja a környezetében levőket csak azért mert pszichés problémája van
2020. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Úristen nagyon örülök, hogy féltetted ezt a kérdést, értsd jól. :)

Nekünk jövőre lesz az esküvőnk, utána terveznénk kisbabát. 29 éves vagyok, kb 8 évvel ezelőtt volt egy nagy betegségem, ami a mai napig megvisel mentálisan,ezért poszttraumás stresszre és depresszióra szednem kell gyógyszert. Most, hogy ez a helyzet kialakult, hiánycikk lett a gyógyszer, és semmivel nem tudják helyettesíteni, szóval ameddig volt, orvosi utasításra fokozatosan tettem le. Nem mondom, néha vannak rosszabb napjaim, de egész jól elvagyok.

Sajnos valóban magzatkárosítóak ezek a készítmények, tehát vagy valami másra kell átállni a megszokott gyógyszerről, vagy arra az időszakra, ameddig várandós vagy és szoptatsz le kell rakni.

Én is nagyon szeretnék kisbabát, a neurológus főorvosnő egy percig nem beszélt le róla,csak mi sajnos több odafigyelést és konzultációt igénylünk. A munkában sem akadályoz, ha megfelelően van kezelve.

A többi amit felsoroltál nem hinném, hogy probléma lehet.

Ha szabad megkérdezni, milyen gyógyszert szedsz?

Sok sikert kívánok!!!

2020. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Látom megszólaltak a társadalmi előítèletek.
2020. máj. 1. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!