Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatt pajzsmirigyalu...

Terhesség alatt pajzsmirigyalulműködésem volt, szülés után meg túlműködés, lehet ez? Aztán meg újra alulműködés? L-tiroxint szülés után nem szedtem.

Figyelt kérdés
A doki azt mondta,hogy jó,hogy nem szedtem a tiroxint, mert túlműködésem lett,szerinte. Fél éve szültem egyébként. Nemrég újabb vérvételem volt, ott meg az derült ki,hogy megint alulműködésem van. Hogy lehet ez??? A doki kiírta újra a tiroxint, de nem szedem be,míg nem beszélek másik orvossal,aki talán elmagyarázza mi van. Járt már így valaki? Nincs egyébként semmilyen tünetem, bár ez nem számít. Nem akarok hormonokat szedni,ha nem muszáj és ha nem is tudom,miért kéne szednem. (pont elég a fogamzásgátló tabi...)
2008. nov. 23. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért lehet, mert a terhesség (más állapot) -során a hormonok így a pajzsmirigyhormonok is módosulva termelődhetnek.

A lényeg az, hogy visszaálltak a hormonjaid az eredetire, ami a terhesség előtt volt és ennyi. Azt kell kezelni tovább, de csak ha nem szoptatsz, bár ezt egy doki döntse el.

2008. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!