Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin mirigy tályog műtét...

Bartholin mirigy tályog műtét után nektek meddig fájt még, ha egyáltalán fájt?

Figyelt kérdés

Kedden reggel műtöttek harmadik alkalommal bartholin tályoggal. Az első két alkalommal azonnal megszűnt a fájdalom (maximum ülés közben fájt). Viszont most ez más, mert akkor is tud nagyon fájni ha akár csak rosszabbul fekszek. Olvastam pár fórumon mások válaszait. Ott nagyon csekély volt azoknak a száma akiknek fájt műtét után is (kb. 20/2 ember). Hétfőn megyek vizsgálatra. Remelem addig megszűnik.


Nektek mennyire fájt műtét előtt, illetve ami engem leginkább érdekel, hogy utána meddig?



2020. máj. 14. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, régi a kérdés, de azért válaszolok.

Nekem extrém durván fájt műtét előtt, 2-3 nap alatt annyit nőtt maga a tályog és a fájdalom is, hogy se állni, se járni, se ülni, se feküdni, ezáltal aludni se tudtam normálisan. Kimerült is voltam emiatt. Semmilyen fájdalomcsillapító nem segített már rajtam egyáltalán. Semmi másra nem tudtam gondolni csak a fájdalomra, ennyire még sose szenvedtem. Sírtam, fetrengtem a fájdalomtól. 1 hét lett volna még a műtétemig, de már ott tartottam hogy könyörögni fogok hogy most azonnal műtsenek meg. Ez így is történt, párom elvitt az ambulanciára és ott mondta is a doki, hogy meg fognak műteni most, nyugodjak meg.


Műtét után olyan volt mintha elvágták volna az összes fájdalmamat. Hatalmas megkönnyebbülés volt. Bár másnap reggel amikor az egyik nővér kitisztította a sebem meg kinyomkodta a további felgyülemlett gennyt, akkor szinte sikítottam a fájdalomtól. Utána nem éreztem különösebb fájdalmat, már tudtam rendesen menni, aludni is. Bár úgy éreztem mintha kicsit még mindig meg lenne tellve és duzzadt lenne minimálisan. Ez így is volt, műtét után 1 hétre mentem kontrollra, ott a dokim újra kitisztított, kinyomkodott, óvatos volt velem úgyhogy az már nem fájt. Érdekes volt, mert pár napig éreztem a varratokat, de különösebb fájdalmam nem volt.

Egyedül attól ijedtem meg, hogy azt mondták 3-4 hét után már lehetek együtt a párommal, de az nekem fájdalommal járt. Azt hittem még mindig baj lehet, de igazából csak a seb miatt fájhatott. 6 hét után, óvatosan, idővel tudtunk újra normálisan együtt lenni a párommal. Szóval nekem kicsit hosszabb idő volt a gyógyulás.


Egyébként azt sajnálom és elég durva, hogy neked már háromszor is volt ilyen. Nem kívánnám senkinek ezt. Remélem azóta már minden rendben veled! Azt is, hogy nekem se lesz soha többé ilyenben részem.

2022. ápr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azóta még 3x megjártam vele a poklok poklát, de hálistennek egy ideje semmi problémám nincs vele, csak maradjon is így.


Köszönöm a válaszodat, még így ilyen későn is hasznos nekem és jól esik!

2022. júl. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!