Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vakbél vagy peteérés?

Vakbél vagy peteérés?

Figyelt kérdés

Hello!

Tegnap este kezdődött hogy a jobb oldalon alul elkezdett szúrni a hasam, amit főleg mozgásra és járásra érzek. 15.napomon vagyok a ciklusban, egyszer pár hónapja volt már ilyesmim középidőben, de az nagyon rossz volt mert 1 hétig elhúzódott.. Nincs lázam, se hasmenés/hányinger, étvágyam is volt, reggel sok folyásom volt csak ijesztő ez az érzés és félek.

Ugye nem lehet vakbélgyuszi? Fura mert régebben sosem éreztem meg ovut.



2020. máj. 20. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a vakbélgyulladás egyértelműbb szokott lenni, lázzal és nagyon rossz közérzettel jár.

Én is állandóan félek a vakbélgyulladástól, nem tudom, miért... Gyerekkorom óta mindig "tapasztalom" magamon. Aztán sosem az.

Egyszer egy orvos azt mondta nekem, hogy ha lefekszek az ágyon, és - óvatosan! - nyomkodom a hasamat a bal oldalon, akkor ha nem ordítok a fájdalomtól, nincs vakbélgyulladásom. Igen, a bal oldalon. Tudom, hogy a vakbél inkább a jobb oldalon van, de állítólag a nyomásra jelentkező fájdalom balra sugároz, arról nem is beszélve, hogy ha tényleg vakbélgyulladása van valakinek, akkor tilos azt nyomkodni.


Szóval ezt a "tesztet" szoktam csinálni, és megnyugodni, hogy nyomásra nem rosszabbodik a fájdalom. :)

2020. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt a tesztet csinaltak anno a surgossegin, azt mondtak, hogy ha vakbelgyuszi lenne, mar a plafonon lennek a fajdalomtol.
2020. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Én is kipróbáltam hogy ha bal oldalt nyomom de akkor semmi. Meg nekem most valaki azt mondta hogy az nagyon gyorsan rosszabbodik pár óra alatt, nekem pedig reggel óta változatlan minden.
2020. máj. 20. 19:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve most még annyit mondott, hogy bárhol kocogtatnám meg a hasat, ott fájna lent. Neki volt és ezeket nézték, de már előtte egyértelmű volt neki olyan durva volt a fájdalma
2020. máj. 20. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nincs vakbélgyulladásod.
2020. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!