Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta kitapintható?

Petefészek ciszta kitapintható?

Figyelt kérdés

Pár hete találtak nálam egy 4 cm-es petefészek cisztát. Mivel funkcionálisnak tűnik, (korábban is volt párszor, mindig felszívódott eddig)ezért azt mondta a doki hogy várjunk 3 hónapot hátha kiürül magától. Most viszont azt vettem észre hogy érzek egy dudort a combhajlatomnál. Fájni eddig is hasonlóan fájt, abban nem érzek hatalmas változást, de ez nagyon megijeszt. Egyébként elég vékony vagyok, lehet ez is számít.

Szerintetek ilyenkor érdemes visszamenni orvoshoz vagy ez "normális" és jobb várni vele ahogy először mondta az orvos?

Akinek volt petefészek cisztája azok tapasztaltak hasonlót?

23/l



2020. máj. 29. 02:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem évekig volt egy hasonló méretű petefészekcisztám, gyakran hirtelen belenyilalt a fájdalom a petefészkemnél, én abból vettem észre, hogy valami nincs rendben. Maga a ciszta nem volt kitapintható számomra, viszont több nyirokcsomóm is megnagyobbodott a környékén, ha a combhajlatodnál érzel csomót, az valószínűleg nyirokcsomó megnagyobbodás, nem maga a ciszta, egy ultrahangos vizsgálatra én elmennék a helyedben, de valószínűleg nincs baj, ne aggódj! :) Nekem sajna nem szívódott fel a ciszta, úgyhogy laparoszkópiás eljárással szabadultam meg tőle, a nyirokcsomók azóta is tapinthatóak, de azt mondta az orvos, hogy ez normális, nincs mit vele tenni.
2020. máj. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tapintható, csak ha mondjuk 20 cm-es lenne. És igen, az ott nyirokcsomó. A lágyèkhajlatban 2 cm-es nyirokcsomó is tök normális.
2020. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!