Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, ti is ennyire rosszul...

Lányok, ti is ennyire rosszul viselitek a menstruációt? :/

Figyelt kérdés
Ez a 3. menstruációm, de úgy gyűlölöm 😭 nagyon erősen vérzek és sokáig tart 😣 már 2 napja nem aludtam, mert vendégségben vagyunk, és nagyon nem akarom éjjel más ágyát összevérezni. Meg egyszerűen szörnyű érzés, hogy ott vérzek... Ilyenkor mindig hányingerem is van. Ti hogy viselitek ezt az időszakot? Van valami ötlet, hogy jobban legyek?

2020. máj. 31. 07:02
 1/8 anonim válasza:
66%

Szia!

Én egész jól viselem, mert 2-3napig tart és fájdalom mentes.

2 tipp:

Ha nem szeretnéd az ágyat összevérezni, akkor két betétet ragassz egymásra és úgy a bugyidba.

A fahéj és a hideg vizes borogatás csökkenti a vérést.

Ha meg szabad kérdezni, hány éves vagy? :)

2020. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ket betetnek semmi ertelme, mert nem fog atazni az also reteg, ergo az also betetnek nincs semmilyen funkcioja. Idovel hasznalhatsz tampont, sokkal kenyelmesebb.
2020. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem felér egy kinzassal kb

3 napig faj rettentően,csak édeset tudok enni szinte, ágyneműt kell huznom, direkt van egy erre a célra félretett agynemum, hogy a többit ne verezzem ossze.

Es altalaban estére mindig 2 betétet rakok be es nem azik at mikor pedig megyek valahova ket bugyi, ket betet, mert másképp atazna viszont.

2020. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

eddig összesen 4x volt meg mert 2019.aug.10.én kezdtem el menstruálni tehát egy éve sem


az első hát az kb. semmi nem volt nem fájt élveztem hogy végre nagy lány lehetek


a másodiknál azt huttem MEGHALOK annyira fájt...


a harmadik is borzasztóan fájt


a negyedik elviselhetetlenül fájt 6 teljes napon át éjjel nem tudtam aludni...

nappal is csak 1-2 órát

2020. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem több mint 31 éve megvan. Kezdettől fogva nagyon fáj a hasam az első 2 napon. Fájdalomcsillapítót szoktam bevenni, rögtön, amikor megjön, akkor elég jól kibírom, a görcsoldók nekem nem használnak, de sok nőnek igen. 19 éves korom óta használok tampont, azóta átázni nem szoktam, de én még vattával kezdtem, na az borzasztó volt. Ehhez társul még, hogy a menstruációt megelőző napokon fel vagyok puffadva és depressziós hangulatom van, néha öngyilkos gondolataim is lesznek, amik eltűnnek, amint megjön. Szóval rosszul viselem és gyereket sem akartam sosem, úgyhogy teljesen feleslegesen van meg.
2020. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sssaszem ***** válasza:
25%
Nekem az első nap a legrosszabb, amikor megjön, fáj a hasam úgy, hogy gyógyszert kell bevennem rá. Én sosem szeretnék gyereket, eü okokból nem lehet, abba ne menjünk bele, hogy miért. Aki meg kíváncsi rám, az keressen meg privátban. Eü okokból nem szülhetek megy egy gyereket, a szemem miatt.
2020. jún. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem ,,csak,, 6 éve van kb., és áldom az eget, mert nekem nem ilyen borzalmas. Ritkán fáj csak, de az is inkább amolyan tompa, kisugárzó, egész nap csak feküdnék, de nem halok bele majdnem. Annak is örülök, hogy viszonylag rendszeres. Nálam is elég látványos puffadás és vízfelhalmozás van előtte.

Viszont hugomnak ez kb 2-4. alkalma most és ő az elején borzalmasan van. Tiszta fehér, csak fekszik begubózva, a gyógyszer se nagyon segít rajta..

Én tornázást javasolnék, persze mértékkel. Meg inkább hasat lenyújtó gyakorlatokat. Nekem ezek mindig segítenek, ha úgy van.

2020. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Én igazából jól viselem, nem fáj, szóval meg se érzem. Viszont ha másnál vagyok akkor én is felkelek kb 2 óránként mert akkor nem tudok nyugodtan aludni:/
2020. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!