Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalom. Szerint...

Menstruációs fájdalom. Szerintetek mi lehet emögött a magyarázat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval rengeteg olyan esetről olvasok/hallok, ami választ adott az aggodalmaimra, hogy nem csak én vagyok így ezzel: mikor elkezdtem menstruálni - kb. 14 évesen - az első pár évben soha nem értettem, hogy tud ez valakinek fájni, tehát semmit nem éreztem kb. Viszont amint elmúltam 18-19 éves a fájdalmak elkezdtek erősödni, az első nap a falat letudnám kaparni, muszáj a meleg palack+fájdalomcsillapító.


Ahogy beszéltünk barátnőimmel kiderült, hogy ez a jelenség viszonylag gyakori, nagyon sokan ugyanígy vannak ezzel, hogy az első X évben semmi nem volt, most meg fáj nekik nagyon. Alig van ismerősöm, akinél ez ne így lett volna. Szerintetek erre mi lehet a magyarázat?

Én azt láttam a legtöbb helyen, hogy a stresszel hozzák már ezt is összefüggésbe.,?



2020. jún. 4. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért mert ahogy idősödünk váltotik a testünk, beállnak a hormonjaink és elkezdünk másképp reagálni a dolgokra.
2020. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt, először olyan fájdalmaim voltak, hogy marokszám szedtem a gyógyszert. Húszas éveimre már csak 1-1 nap, most meg 30 fölött nem is érzem szinte, úgy, hogy nem szedek fogamzásgátlót sem, illetve nem szültem.
2020. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is így volt, amikor 12 évesen megjött, kb. két évig nem is fájt, aztán jött a poklok pokla..

23/L

2020. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A probléma egyáltalán nem nevezhető ritkának. A WebMD.com nevű egészségügyi szaklap szerint a 30 év alatti nők munkahelyi távolmaradásának egyik leggyakoribb oka a fájdalmas menstruáció vagy dysmenorrhea. Az Amerikai Családorvosok Akadémiája szerint a nők 20 százaléka olyan erős menstruációs görcsökkel küzd, hogy az akadályozza őket a napi tevékenységeik végzésében. Van akinek a fájdalom akkor szűnt meg mikor fogamzásgátlót szedett. Nekem szülés után változott meg.
2020. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
Nekem a fájdalommentes mensi olyan 23 éves koromig tartott. Ott bekavartam egy esemény utánival meg jelentős túlsúllyal, két évig nem jött meg. Aztán mikor újra megjött, az addig 33-35 napos ciklusaim 29-31 napra rövidültek, rendszeres lett, és fájdalmas. Nem kibírhatatlan, de nem kellemes. Az első 6-12 órában csak éppen megszínezi a wc papírt és nem érzek semmit, ezalatt az intro alatt van időm rákészülni. Aztán mikor beindul a buli, akkor kb. 8-10 órát görcsölök, és aztán megint semmi, max. kis derékfájás. A görcseim sem olyan vészesek, amit egy szem fájdalomcsillapító nem tudna kordában tartani, bár volt már rá példa, hogy annak hatásán keresztül is éreztem fájdalmat.
2020. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!