Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek közül melyik a gyengébb...

Ezek közül melyik a gyengébb és talán jobb fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van 2 fajta gyógyszer (nevet nem írok mert nem az a lényeg). Egyikbe 2 hormon van a másikban meg egy hormon.

1. gyógyszer: etinilösztradiol 0,030mg, Klóradinon-acetát 2mg, ez 21 szemes tabletta és 7 nap szünet.

2. gyógyszer: Levonorgesztrelt 0,03mg, ez 28 szemes tabletta és mindegyik szembe ez az egy hormon van.

Tudom tudom kérdezzem az orvost... De erdekelne hátha itt valaki ért hozzá.Előre is köszönöm a normális válaszokat. Szép estét.


2020. jún. 9. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy kinek melyik a jobb az egyéni adottságok döntik el. Mindenkinek más felel meg jobban. Nekem pl. az egyhormonos egyáltalán nem volt jó, de a kéthormonost sokáig szedtem gond nélkül. Viszont az egyik barátnőm pont fordítva volt. Ezért fontos az orvosi vizsgálat, esetleg vérvétel, egyéni adottságok, a ciklusod milyensége. És persze sajnos az idő dönti el. Általában 3 hónap alatt kiderül, ha neked nem jó, amit szedsz és akkor lehet váltani. A terhességtől ugyanúgy védenek.
2020. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2. jobb, mivel progeszteron származékot tartalmaz, a fogamzásgátlók mellékhatásait nagyrészben pedig az ösztrogének okozzák (pl. trombózis). Ebből viszont következik, hogy kevésbé biztonságos, és a fogamzásgátlók pozitív mellékhatásai sem jellemzőek rá (pl. arcbőr szépítése).

Szóval, hogy is mondjam, a 2. "egészségesebb", kevésbé dúlja fel a hormonrendszered. Azért kevésbé hatékony, mert az ösztrogénnel ellentétben csak az esetek egy részében gátolja az ovulációt (de ha az meg is történik, a beágyazódást is gátolja). A hatékonyságban lévő különbségek azért nem annyira nagyok, a teherbeesés valószínűsége bármelyik szedése mellett igen csekély.

2020. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!