Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan oldjam meg a menstruálást?

Hogyan oldjam meg a menstruálást?

Figyelt kérdés
Folyton átázok, pedig gyakran megyek wc-re és többször is cserélek betétet. 10 éves korom óta menstruálok, azóta kínlódok havonta 5 napon át, mert mindig elcsúszik/átázik, esetleg nem elég a betét, még a legnagyobb sem, mert elöl és hátul is véres lesz a bugyim. Este direkt hidegebb vízben mosom meg magam, aztán meg ''precízen'' beleteszem a betétet ahova kell, reggelre meg véres lesz az ágynemű... Kiidegel teljesen. Tampont nem akarok, mert nem dugdosok fel magamnak semmilyen cérnát, meg az is bármikor kieshet. Nem lehetne megoldani? Esetleg ivartalaníttassam magam? Lehet egyáltalán?
2020. jún. 19. 13:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%

7es

Ahogy az is divat ma,hogy minden gyógyszer ördögtől való.. a mai modern fogamzásgálók,kivizsgálás után,jól beállítva nem okoz semmilyen kárt. Én is szedtem majd'15 évig, aztán amikor akartam egyből teherbe estem. Anya is,pedig ő még a régebbi fajtát szedte. Valakinek csak ez segít,az sem biztos,hogy örökké kell szednie. Én is azért kezdtem el anno,mert havonta 2x jött meg, vagy 3 hétig véreztem folyamatosan... a tabletta szépen beállította, semmi panaszt nem okozott soha. Mikor abbahagytam, tűpontos maradt a ciklusom, és semmi problémám nem volt vele többé.

2020. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%

11-es, orvos vagy, hogy ezt ennyire biztosan mered állítani?

így kijelenti, hogy nem okoz kárt, nem csak meggondolatlan, de orbitális baromság is, már bocsánat.

2020. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászhoz nem szeretnék menni semmiképp, kizárt. Egyébként 18 éves múltam.
2020. jún. 19. 15:25
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok fogamzásgátló ellenes, én is szedem évek óta ès én is osztom azt a véleményt, hogy ezek már nem azok a folgamzasgatlok amik anyáink idejében voltak, megfelelő kontroll és odafigyelés melett egy jól kiválasztott gyógyszer szedése biztonságos

de!

A kérdez már csak abból kiindulva, hogy mennyire nincs tisztában alapvető biológiai dolgokkal (ez egyébként nem sertés, pozitív, hogy mer kérdezni idegenektől, ha már az édesanyja nem tájékoztatta kellően) valószínűleg meg gyerek, akinek szerintem nem egészségügyi problémája van, szimplán nem tudja rendeltetésszerűen használni a betétet, illetve a tamponrol sem tud többet mint a filmekben látott.


Ezeket összegezve, egy életkorának megfelelő tampon (ma már van tini változat is) lenne neki a megoldás, vagy a betét helyes használatának az elsajátítása, esetleg a 2 módszer ötvözése.

2020. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nőgyógyászhoz mindenképpen érdemes elmenned. Nem a kérdésed miatt, hanem azért, mert felnőttként jó, ha rendszeresen ellenőrzi, hogy minden rendben van-e. Ne csak akkor menj el, ha már tényleg muszáj, jobb megelőzni a bajt.


Miért kizárt, hogy elmenj?

2020. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy turkáljon bennem egy olyan ember, akinek ráadásul nekem kell fizetnem...
2020. jún. 19. 15:32
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell érte fizetned, azért van a TB. Nem azért "turkál benned", hogy ezzel kellemetlenségez okozzon neked. Neki ez a munkája, ellenőrzi, hogy egészséges vagy-e, és időben felfedezi, ha valami baj van. Egy korai diagnózis életet menthet.
2020. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor sem akarom.
2020. jún. 19. 15:38
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, megértem. A te döntésed.
2020. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%
Akkor tovabbi jo atazast :D
2020. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!