Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét?

Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miert van az,hogy ha betetet hasznalok,akkor sokkal tobb ver urul ki,mint tampon hasznalatkor?

Mikor tampont hasznaltam megijedtem,hogy valami baj van(keves volt a mennyisege),de ebben a honapban atalltam a betetre es most tejesen normalis mennyisegu.

Ez mitol lehet?:)


2020. jún. 20. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi a vér, csak a betéten többnek látszik


Vegyél 2 poharat, tegyél bele 1/2-1/2 dl vizet, színezd meg ételfestékkel


Az egyikbe dugd bele a tampont, a másikat borítsd rá a betétre!

2020. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
De amúgy egészségügyileg jobb a betét!
2020. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2, miért is? Hol a tudományos bizonyíték rá?
2020. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2es kifejtenéd??

1esnek igaza van

2020. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsian várom én is a tudományos kifejtést, kedves 2. válaszoló. :)
2020. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert betéttel sokkal jobban tud ürülni a váladék, könnyebben tisztul a hüvely, nincs ami belefeszül, a tampon csak minimális véralvadékot tud kihozni,mivel az nem folyékony,így nem szívja be. Ezek a darabkák normál esetben úgy ürülnek ki, h a mensi váladék hígabb része kihozza magával. Ha tampon van bent, az a hígabb részeket beszívja, így a szilárdabb darabkákat nincs, ami kihozza.

Én is visszatértem a betéthez, mert sokkal sokoldalúbban használható, mint egy tampon. Pl egy betétet akkor cserélsz, amikor akarsz, egy tampont akkor ajánlott, ha már teljesen megtelt. Tamponcseréhez elengedhetetlen az alapos kéztisztítás, ami pl egy erdei túrán, vagy fesztiválon nem mindig kivitelezhető. A betétet úgy is le lehet cserélni, h hozzá sem kell érni a felszínéhez. Nekem pl amikor tamponoztam sokkal jobban görcsölt a hasam, betéttel pedig elenyésző.


Egy dolgot biztosan tudok a tampon egészség károsításáról, ami bizonyított: gyengíti a hüvelyizomzatot. Aki nem hiszi, bárhol kipróbálhatja: be kell tenni a száj ajkai közé egy kiflicsücsköt, vagy egy A4-es lapot, semnit nem kell vele csinálni, csak lazán tartani az ajkak között. Pár perc után egyre nehezebb lesz tartani, utána meg teljesen elzsibbadnak az ajkak. (Én sem hittem el,míg ki nem próbáltam) Nos ugyanez történik a hüvelyben is a tampon körül: befeszült állapotba kerülnek az izmok azon a részen, amit csak azért nem lehet érezni, mivel a hüvelyfal sima izom, és abban nincsenek érző idegek.


Egyébként nekem nem célom senkit sem meggyőzni, mindenki maga dönti el, h mi mennyit ér meg neki aztán előbb-utóbb úgyis kiderül, h mi az igazság.


Egy kérdésem azért még csak lenne: Azt leszámítva, h semmit nem érezni belőle, van e bármi más érv, ami a tampon mellett szól a betét ellenében? Mert én még más megcáfolhatatlan érvet nem hallottam. Mondjuk nekem az sem szempont, h nem lehet érezni semmit a mensiből, mert ezt én nem feltétlen tartom jó dolognak, illetve akár rosszul is elsülhet. Másrészt szerintem egy nő legyen tisztában a testével, a benne lezajlódó testi lelki folyamatokkal, és ebbe szerintem a menstruáció is beletartozik. Én a magam részéről gyakran csekkolom a betétemen, h hol tart a dolog, minden rendben van-e. Szerintem ez fontos kellene, h legyen a nők számára. Nem pedig annak, h minél kevesebbet érezzenek, tudjanak az egészről, gyakorlatilag totál vakon: amikor megjelenneg a bugyin az első pöttyek,gyorsan megy be a tampon, és csak szorgosan cserélgetik, amíg nem lesz egy olyan, ami épphogy véres fél nap után. Nekem ez így biztos nem menne, még jó, h nem vagyunk egyformák... :)

2020. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez még mindig mindenféle tudományos alapot nélkülöz. Linkeld az állitásodat slátámasztó tudományos kutatásokat!
2020. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!