Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Borotválás után mindig meg...

Borotválás után mindig meg lesz ez az érzés, vagy csak most amíg "újnak"számít?

Figyelt kérdés

Nem szoktam borotválkozni intim területen, több okból is (kevés, nem dús a szőrzetem, illetve a kellemetlen érzések miatt).


Most viszont egy ideig szőrteleníteni fogok odalent, és kíváncsi lennék, hogy az alábbiak nektek is előfordulnak e ilyenkor:


-Nagyon érzékeny a bőröm (jó minőségű borotvát használok, intim gélt ami kifejezetten borotválkozashoz ajánlott).

Másnap is még érzékeny egy szimpla wc papír használat során, vagy ha a párom hozzám ér. Mintha húzódna a bőröm, vagy sebes lenne. Napközben is érzem néha kicsit.


Esténként bekenem testápolóval a szeméremdombot, talán kicsit enyhít ezeken, de akkor is kellemetlen.


Ezeket vajon idővel megszokom, vagy ez lesz minden szőrtelenítés után, míg el nem kezd enyhén kinőni a szőr?


2020. jún. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Amióta menstruálok azóta borotválom magam ott lent heti rendszerességgel, de még csak hasonlót sem tapasztaltam, mint amiket te. Nyilván, ha már 2-3 nap eltelik a borotválás után, akkor érzem, hogy viszket, ahogyan bújik ki a sző, de semmi több kellemetlenség nincs. Próbálj gyantázni.
2020. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*szőr
2020. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ennyire nem érzékeny, de másnapra nekem is apró gyulladások szoktak lenni. Szőrbenövés és apró sebek is előfordultak, úgyhogy kb. 20 éves korom óta már nem erőltetem ezt a dolgot. Nem tudom mi az indokod, de szerintem ha ennyire kellemetlen, akkor inkább nyírd rövidre.


Kicsit segít, ha borotvahabot használsz, törcsivel pedig csak nagyon óvatosan törölgeted meg, utána pedig egyből használsz valami érzékeny bőrre készült testápolót (tehát ami nincs tele pl illatanyagokkal).

2020. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kecsege7 válasza:
Krém helyett próbáld ki az aloe verát, borotválkozáshoz meg olyan szappant, amivel amúgyis fürdesz és nem okoz gondot a bőrnek. Idővel lehet megszokja a bőröd is. Habár én pasi vagyok, de mikor elkezdtem borotválkozni, nekem is fura érzés volt a bőrömnek. Fürdés közben felpuhul a meleg víztől a szőr és a bőr is.
2020. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem erős a szőr akkor majd erősödik.

Minek kell egyáltalán borotválni, ráadásul úgy hogy nem értessz hozzá.

2020. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!