Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Acnes bőrre fogamzásgátló?

Acnes bőrre fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Acnes bőrproblémával küszködöm, és a bőrgyógyászom fogamzásgátlót javasolt. Érdekelnének azok tapasztalatai, akik hasonló kezelést kaptak. (A gyógyszer elhagyása után valóban visszatérnek a pattanások? Felíratható nőgyógyászati rutinvizsgálat nélkül (ez a része aggaszt a legjobban, mivel még sosem voltam ilyen vizsgálaton)) Csak a bőröm miatt szedném, eddig nem tartottam indokoltnak, mivel tartós párkapcsolatom se volt. A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

17/L



2020. jún. 24. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom rá a tablettát. Sokkal több mellékhatásod lehet utána. Életed végéig pedig nem szedheted a gyógyszert, úgyhogy valószínűleg miután abba hagynád vissza jönnének. Nekem miután abba hagytam a fogamzásgátlót nagyon kipattanásosodott a bőröm. Szerintem érdemes lenne bőrgyógyászt váltani. Én is jártam bőrgyógyászhoz nagyon durva akném volt. Én is szedtem rá gyógyszert de az nem fogamzásgátló volt, hanem direkt aknéra való gyógyszer. Egy évig szedtem gyönyörű lett a bőröm tőle és miután abba hagytam nem jött ki újra.

Fogamzásgátlót úgy írnak fel a normális orvosok hogy előtte el küldenek egy vérvételre, megvizsgálnak és kikérdeznek.

2020. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább járj utána, mi okozza. Legyen egy jó rutinod, es vizsgáltasd ki, menj belgyógyászhoz, endokrinológushoz, vérvétel, sllergia teszt stb. Ajánlom a rutinhoz Tajti Ildi konzultációját. A fogamzásgátló csak elfedi a valódi probléma okát, ha abbahagyod, visszajönnek a pattanások és ha valamilyen komolyabb anyagcsere betegség okozza az aknedat, akkor az súlyosbodhat is.
2020. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elsőhöz: igen, először mondtam az orvosnak, hogy nem szeretnék hormont szedni, és hogy hallottam a roacuttanról és társairól, amik kifejezetten aknékra vannak. Csakhogy, ezekhez mind kell fogamzásgátlót is szedni :/ Te milyet szedtél? Neked nem kellett mellé semmi?
2020. jún. 25. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!