Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyenge menstruációs vérzés...

Gyenge menstruációs vérzés ellen mi a teendő?

Figyelt kérdés

Általában 2,5-3 óránként szoktam cserélni betétet amiatt mert gyorsan "megtellik". Az előző és a mostani ciklusomban viszont alig alig vérzek. Reggel szinte nem is, emiatt pedig jó a betét 5 órán keresztül is.


Lehetséges az, hogy nekem most állt be normális erősségű vérzésre? Csak mivel én mindig erősen véreztem most ezt kevésnek fogom fel?


Tudnátok ajánlani házi praktikákat ( teákat, ételeket, mozgási gyakorlatokat ) amivel több lehetne az ami távozik?

A válaszolóknak megy a zöld! :)



2020. jún. 30. 07:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 10.! Persze ha kellemetlen érzés akkor már kicserélem. De ezen túl már inkább erre fogok figyelni. Köszi a tanácsot és a tapasztalatot! :)
2020. júl. 3. 18:14
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! :) Én szinte mindenre magamtól jöttem rá, magam tapasztaltam ki, mivel a környezetemben szinte mindenki tamponos, néhányan használnak csak kiegészítő védelem gyanánt betétet. Amúgy én is próbáltam a tampont még gimiben kb 2 mensi erejéig, de nekem nem jött be, így maradtam a betéteknél azóta is. Azóta kialakítottam a kis rutinjaimat, praktikáimat, és szinte tökélyre fejlesztettem a zökkenőmentes betéthasználatot. (Nyilván saját magam szempontjából, hiszen mindenki más és más) Olyannyira, h kifejezetten jó érzéssel használok betéteket. Viszont a legtöbb nő ki nem állhatja, irtózik tőle, és sokáig nem értettem miért, aztán egyszer csak rájöttem, h azért mert nem tudják, hogy kell úgy használni, h ne érezzék magukat kellemetlenül tőle. Csak néhány példa: sokan azt hiszik, h a betétet addig kell használni, amíg megtelik. Dehogy kell addig!Ha pl reggel 7-kor teszel be egy betétet, amibe fél 8 körül megy egy kisebb adag, aztán 1.5-2 óráig semmi (mikorra már tuti beleszáradt a cuccos) érdemes továbbra is benthagyni, mivel még fér bele, vagy inkább kidobni, és tisztával folytatni tovább? Vagy a másik szintén hasonló, mikor azzal jönnek, h a "saját véremben ücsörögjek"... Én mondjuk nagyon ritkán jutok el addig, h ilyet érezzek a betét miatt. Ez akkor van amikor már túl sok van a betétben ahhoz, h a közepébe vezesse a cuccot, így az közelebb marad a felszínéhez, és nyomás (pl ülés) hatására visszaszivárog belőle. Ez amúgy tényleg elég rossz tud lenni, de egyrészt el sem kellene eddig jutni, másrészt meg, ha valaki ilyet érez, azzal a lendülettel ki kell cserélni, nem pedig tovább üldögélni rajta... Mondjuk az sem árt, ha picit előre gondolkoznak a cserék lehetőségeiről. Pl indulás előtt elmegyek pisilni, és látom, h majdnem félig a betét, gyorsan átpörgetem a dolgaimat, és arra jutok, h most még egy 2.5-3 óráig nem biztos, h lesz lehetőségem cserére. Ezért a legjobb amit tehetek, h tiszta betétben indulok el otthonról, mivel annak tutira bírni kell 3-4 órát, ellenben a félig telivel, ami koránt sem biztos, h bírná addig. Sokan ebbe bele sem gondolnak, hanem elindulnak "fél" betéttel, és közben azon imádkoznak, h csak kitartson a legközelebbi mosdóig.. Nem szabad! Inkább a biztosra kell menni, és akkor nem történhet semmi baj...


Upsz, asszem egy kicsit belemerültem, ha nem baj azért itt hagyom, hátha valakinek valamikor hasznosak lesznek ezek a leírtak!

Remélem neked is sikerül mihamarabb kialakítanod azokat a dolgaidat, amik megkönnyítik az életedet a menstruáció, és a kényelmes betéthasználat terén! :)

2020. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Húha nagyon sok jó kis tanácsot írtál össze! Köszönöm a többi lány nevében is akiknek majd hasonló kérdésük merül fel és segíteni tudtál nekik is. ;)

Persze, azt már nem szabad megvárni amíg megtellik mert elég undi következményei lesznek.

Az én környezetemben is a "tamponosok" vannak többen, de én sose fogok váltani... :D

2020. júl. 3. 20:02
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem is az, h nem szabad megvárni, h megteljen, még azt sem kell megvárni, h egyáltalán lehetőség legyen arra, h megtelljen. Én általában ha a betét fele már olyan, akkor nem nagyon húzom el a cseréjét. Nyilván itt megint nincs értelme számszerűsíteni, hiszen a vérzés jellege a meghatározó, viszont egy olyan betétbe, ami mondjuk a fele és 3/4-e között telítődött, abba már nem igazán érdemes többet beleeröltetni, mert az úgy már kínlódás, hiszen minél több cucc van a betétben, annál lassabban szívja a be az újabb adagokat. És minél tovább van a betét tetején a cucc, annál nagyobb esélyel megy rossz irányba! Viszont múltkor azt vettem észre, h sokan azt veszik alapul, h akkor tuti a dolog, ha a betéten nem marad fehér rész, és ha marad rá is feszülnek teljesen. De ez totál lényegtelen, ha valakit meg mégis ennyire zavar, h nem az egész betét piros, akkor az csere előtt törölgesse át vele a nuniját, akkor majd ott is piros lesz... :D


Szerintem kb mindenhol a tamponosok vannak többen. Nem is kell váltani, de egyébként próbáltad már? Amúgy a váltásról jut eszembe elég vicces itt olvasgatni, amikor 13-14-15 éves kislányok sírnak, h milyen gáz betétezni, és csak szenvednek miatta, inkább tamponra váltanának. Azért ez is érdekes, h ilyen fiatalon levonják ezt a következtetést, de azért úgy megkérdezném tőlük, h hány fajta betétet próbált már ki? 1-2? Vagy akár azt is megkérdezném, h ugyan milyen dolgok miatt tartja a betétet ilyen szörnyűnek? Szerintem el sem tudnák mondani, de ha mégis a következő kérdésem az lenne, h próbált e, és ha igen mit tenni az ellen valamit, h ne legyen annyira szörnyű?! Mert persze nyilván egyszerűbb rámondani valamire, h iszonyat rossz,mint föltérképezni, h mitől is rossz, és h lehet e tenni valamit azellen, h jobb legyen?!

És amúgy a poén még csak most jön: Olvasom az olyan kérdéseket, ahol szintén 13-14-15 éves kislányok a hogy kell a tampont használni/felrakni című kérdéseikkel jöttek. Volt olyan is, aki úgy rakta fel, h a tampon vége kilógott a hüvelyből, és h az úgy jó lesz e?! Számtalan fájdalmas felhelyezés/kivétel, rosszullét, volt olyan, aki azt mondta, h amint megpróbálná feltenni, úgy megfeszül a vaginája, h meg sem moccan befele... azt erre még írják h egy kis síkosítót tegyen a tamponra, vagy nyálazza meg az ujját, és próbáljon vele utat törni a tampon számára... Atyaisten, nem ám az, h kislány egyenlőre hanyagold azt a vackot, hát nem látod, h még a tested is tiltakozik ellene, h magadba nyomd?! Na mindegy, ebből csak annyit akartam kihozni,h ezekből nekem az jön át, h azért tamponnal sem csak móka és kacagás az élet, ráadásul nekem ez sokkal nagyobb kínlódásnak tűnik mint betétezni. Persze, nyilván mindkettőbe bele lehet tanulni idővel, csak nem értem, miért kell a tampont ennyire túldimenzionálni?! Egyébként ez csak itt Középkeleten dívik ennyire, mert pl kínában Dél-Kelet Ázsiában inkább betéteznek a legtöbben, és nem, nem a szegénység miatt, hanem kultúrális gyökerek miatt: úgy tartják, h az elhasznált testnedvektől a lehető leghamarabb meg kell szabadulni, h ne mérgezze a testet (ezért van, h köpködnek össze vissz ott állnak neki pisilni, ahol épp rájön stb Vajon ilyen felfogás mellett mennyire lehet népszerű a tampon?! :)

De több Nyugat-Európai országban is töltöttem el pár hónapot, és ott is azt láttam,h több nő vett betétet, mint tampont. Szóval azért annyira nem szipi-szupi az ahogyan egyesek gondolják ha a fejlett nyugaton se vannak oda érte annyira...


Amúgy továbbra sem az a célom, h bárkit is megtérítsek, mindenki használjon azt, ami számára a legmegfelelőbb. Viszont kicsit bosszant az a hozzáállás, "lejáratókampány" amit a betéttel szemben folytatnak, amit ráadásul nem is objektív dolgokra, hanem saját benyomásukra alapoznak. A tampont ugyanakkor meg indokolatlanul felmagasztalják. Mivel én más cáfolhatatlan indokot még nem kaptam azon kívül, h a tamponnal nem érezni semmit az egészből...

(Amúgy ez tutibiztos, h jó dolog, és nem sülhet el akár fordítva is?! 🤔🤔)

2020. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!