Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoktatok sportolni mensi...

Szoktatok sportolni mensi alatt? Milyen sportot végeztek? Tampont vagy betétet használtok hozzá?

Figyelt kérdés
Mennyire van hatással a sportolás a vérzésre?

2020. júl. 15. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én olyankor annyira rosszul vagyok, hogy nem bírok semmit se sportolni. Már egy sétálás is ront a görcseimen.

Tampont sosem használok, így ha sportolnék is betét lenne bent.

2020. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Mindig tampont használok. A teljesítményemen azért szoktam érezni.
2020. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi időben, ahogyan korosodok, egyre nehezebben sportolok amikor menstruálok. Gyenge vagyok, szédelgek. Legutóbbi két alkalommal edzés után nem csökkent le a pulzusom 100 alá. Tampont és betétet is használok.
2020. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Én elég magas szinten kézilabdázok. Nálunk nincs olyan, hogy megvan ezért nem edzel. Sőtt.... az edző ebben az esetben még jobban meghajt, mint általában. A teljesítményemen azért néha én is látom. De szerintem meg lehet szokni.
2020. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
En kosarlabdazok. Erosebb verzesnel nagy tampont hasznalok betettel. Ugyanugy edzek mint maskor.
2020. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam sportolni. Csak kicsit szokott fájni a hasam, nem akadályoz. Én vagy konditeremben csinálok súlyzós edzést vagy csoportos órákat (HIIT, jóga, spinning). Régebben betétet hordtam, de ha a legerősebb napon mentem sportolni, akkor tampont tettem be. Most már átálltam intimtölcsérre, és mindig azt használom.
2020. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A mozgást tehát nem kell, és nem is szabad kihagynunk az életünkből a nehezebb napok alatt sem, ha kedvünk van hozzá. Sokakra kifejezetten nyugtató és lazító hatást gyakorol, sőt még enyhítheti is a fájdalmas méh­összehúzódásokat. Ilyen ajánlott mozgás például a jóga is, amely segít, hogy az izomzat ellazuljon, és a testünkben lévő feszültség hamarabb feloldódjon.


Az új Always Ultra betétek pedig a menstruácó alatt is biztosítják a szabad és természetes mozgást, hiszen akár 100%-os szivárgás elleni védelmet nyújtanak, így ilyenkor is azt tehetjük, amit csak szeretnénk.

**Tipp:**

2020. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Betét :)
2020. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Én teniszezek jó pár hónapja és igazából eddig a vérzésem erősségétől függött, hogy melyiket használtam (gyengébb vérzéshez ideáliabb volt a betét). Viszont az egyre gyorsabb irányváltások és erősebb ütések miatt újabban a tampont preferálom, olyankor nagyobb biztonságérzezet nyújt. Ha nem fáj nagyon, akkor csak sima tisztaságit teszek a jól passzoló bugyimba a tampont kiegészítve, mert nem olyan erős a vérzésem, hogy egy rendes betét is kelljen pluszba.


Bár legtöbbször olyan erősek a görcseim, hogy alig bírok mozogni, olyankor van, hogy kihagyom az órát.. :(

2020. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9-es voltam


Kiegészíteném, hogy én is az Always Platinum betéteit hadználom, mert tényleg szivárgás mentes védelmet nyújt, főleg sportolás közben.


Tampont csak és kizárólag az OB silk touch-ot tudom használni, kicsit furcsálom is, hogy újból visszahozták az "original" verziót. Kíváncsi vagyok, hogy milyen kutatás előzte meg, vagy csak gazdaságilag nekik jobban megéri?


Ezzel kapcsolatban nektek is feltűnt, hogy nem kapni az OB Light Days verziót szinte sehol? Budapesten élek és meglepőnek találom, hogy hónapok óta nincsen a polcokon, csak a mini verzió...


A light days pedig egyik legjobb megoldás a gyenge vérzéshez, ha éppen olyan sportot űzök, amihez nem lehet betétet használni, mint a vízi sportok és az úszás.

2020. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!