Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati leletem...

A nőgyógyászati leletem szerint minden rendben, de metaplasiam van. Mi a legjobb és legrosszabb forgatókönyv ebben az esetben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az orvost kérdeztem a metaplasiaról. Mondta, h nem szükséges sűrű kontroll, elmondta hogy laphám elváltozás tkp. Szóval engem inkább az érdekelne, hogy mi a történhet a legjobb és legrosszabb esetben, és hogy valakinek van-e tapasztalata.

2020. júl. 23. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

Rendszeres kontroll kell. Ne mulaszd el a szokasos rakszureseket.

De egyebkent mit nem ertesz azon, hogy jelenleg minden rendben van veled? Miert akarsz legrosszabb forgatokonyvet? Aki rakos lesz az rakos lesz sajnos nehez elkerulni mas meg metaplaziaval eli le a 100. Eletevet es a koronavirus viszi el.

"metaplasia olyan hámsejtelváltozás, amikor a szabályos hám helyén más típusú, de szabályos szerkezetű hámsejt keletkezik. Nem daganatos elváltozás és visszafordítható állapotot jelent, bár fennállásakor magasabb a rák kialakulásának rizikója."

2020. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!