Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy alkalom a...

Hogyan zajlik egy alkalom a pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Tervezem hogy megyek magánrendelésre (8ezer/alkalom).

Érdekelne hogy mi hogyan zajlik. Tényleg ki kell tűzni valamilyen célt?

Igazából sok problémám van és nem igazán tudom hogyan is kezdhetném.

Ő kérdezget?

Szóval aki volt már ilyenen, ha megírná hogy mi a menete, azt megköszönném.

24l



2017. máj. 22. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kell egy cél, amire "szerződtök". Csak úgy céltalanul beszélgetni ingyen is tudsz, a barátaiddal/rokonaiddal. A pszichológus azért van, hogy valamin munkálkodj az ő segítségével. De azzal nincs baj, ha úgy mész oda, hogy nem tudsz ilyen célt megfogalmazni, majd együtt kialakítjátok. Meg fogja kérdezni, miért jöttél, el fogod tudni mondani neked, milyen problémáid vannak, mivel szeretnél foglalkozni az alkalmakon stb., és nyilván kérdezgetni is fog, mert enélkül nem értheti jól, mi is van veled.
2017. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először ismerkedtek, mesélsz a múltadról, ő kérdezget, olyan mint egy nagy beszélgetés rólad, amiben végig megértenek és figyelnek rád. Mi még nem tűztünk ki célt, de már volt róla szó. Rajzoltam, hallgattunk zenét, teljesen jó. Fárasztó kicsit.
2017. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy egyszerű pszichológushoz mész, vagy kiképzett terapeutához.

Terapeuta is sokféle van

-analitikus

-kognitív

-relaxációs

-hipnoterapeuta

-transzperszonális

-integratív

Ezeken kívül van még sok "egyéb" is

2017. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem egyszerű pszichológus.

És mi van ha nincs pénzem/időm elmenni mondjuk az adott hónapban? Teljesen az én igényeimhez lehet ezt alakítani? Vagy azért muszáj mondjuk hetente vagy havonta járni, különben nem ér semmit?

2017. máj. 23. 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem attól is függ, mivel fordulsz a pszichológushoz. Nyilvánvalóan nem fogja rád erőszakolni, hogy kötelezően menj és kötelezően fizesd, ha épp nem érsz rá vagy nincs rá pénzed, azért ezeket a dolgokat rugalmasan lehet kezelni. Viszont érdemes tőle megkérdezni, hogy mit gondol, milyen gyakran kellene találkoznotok.
2017. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!