Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy olyan problémám hog...

Van egy olyan problémám hog aggódok minden kb. nem 0-24 de ha rámjön akkor a legroszabb forgatókönyveket látom magam előtt. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

például:

-többször is megnézem el van e zárva a tűzhely holott egésznap be sem volt kapcsolva

-mi lesz ha elütök valakit a kocsival?

-mi lesz ha berág rám a főbérlőm és kitesz?

-mi lesz ha egyszer csak úgy tönkremegy alattam a kocsi az autópályán?

-mi lesz ha valamit el**sztam a melóban és ezért kirúgnak?


van ennek valami hivatalos megnevezése? lehet valahogy "sajátkezűleg" kezelni vagy szakember kell?



2018. szept. 15. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez szakember kell
2018. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mindenkinél van egy természetes aggódási szint,én például ha táskában viszem a cuccaimat annak ellenére hogy tudom hogy mindent elraktam és be cipzaroztam a táskát sokszor megnézem hogy tényleg így van-e😅 nem kell annyira aggódni, attól hogy parázol ugyan úgy bekövetkezhet a baj. De nem úgy kell rágondolni
2018. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez már megkeseríti a mindennapi életed, keress fel egy szakembert, a szorongás hosszú távon sok betegséget okozhat. Nem lehet így élni.
2018. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első pont OCD.


Mindenféleképpen orvoshoz kellene menned, ezek mentális berögződések, amik maguktól nem múlnak el, csak rosszabbodnak. Minél hamarabb kezelteted, annál hamarabb élhetsz normális életet.

2018. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rám sokszor rámjön a szar, a tudat hogy szar az élet és lenne már vége stb, ez nem ugyan az mint neked, de hasonló helyzet. Szerintem neked is el kell valamivel terelned a figyelmed, és hátha nem gondolsz rá. Például ha gépen online téren elfoglalod magad és jól érzed magad, akkor nem fog olyan sokszor az eszedbe jutni. A lényeg, hogy mással foglald el magad, mert szerintem ne éri meg ilyen szakembereknek fizetgetni, az se biztos hogy tudnak kezdeni vele valamit.. Nekem nem 100%-ba de megoldja ha valami eltereli a figyelmem.
2018. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen ezt észrevevettem hogy amikor jól elvagyok pl barátnővel vagy lefoglalom magam akkor nincsenek ezek talán csak nagyon kis mértékben
2018. szept. 15. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Bro, én a fél karomat oda adnám egy megfelelő barátnőért, szóval inkább élvezd hogy neked legalább ennyid van! GL
2018. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az 1. pont, az összes tipikus kényszergondolat.

Tényleg érdemes orvoshoz fordulni, gyógyszer+ terapiá kombinációval nagyon jól kezelhető :)

( tapasztalat )

2018. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!