Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 évesen, normál kapcsolat...

21 évesen, normál kapcsolat mellett korainak tartjátok a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés
Nem alkalmi kapcsolatról van szó. Épp a minap beszélgettünk a védekezésről, hogy olcsóbb, mint a gumit gyakran megvenni és így ugye annyiszor vagyunk együtt, ahányszor akarjuk, nincs is a stressz, hogy kiszakadt-e vajon, mert elvileg(a nemibetegségek kivételével) ez a legbiztonságosabb módszer meg hát ugye gondolom én, hogy kényelmesebb is egy férfinak. Viszont a másik oldalon ott áll, hogy a sok hormonnal "mérgezzük" magunkat. Mit gondoltok erről, 21 évesen korainak találjátok a fogamzásgátló tabletta szedését?
2010. aug. 3. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A mai tablettáknak már elég alacsony a hormontartalma, szerintem annyira nem károsak. És igen, megbízhatóbb mint a gumi.:)
2010. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aki tabletta párti, az általában azt mondja, hogy 17-18 éves kortól simán lehet, aki meg tabiellenes, az úgy gondolja, hogy 25 évesen sem szabad elkezdeni.


Én személy szerint nem szívesen tömném magam ilyesmivel.

De ha te úgy gondolod, akkor szedd, 21 évesen már elvileg simán szabad.


Én azt ajánlom, hogy előtte rendesen tájékozódj. Olvasd el az előnyeit és a hátrányait, majd mérlegelj, hogy neked megéri-e.


Abban azért nem adok igazat az elsőnek, hogy nem gyakoriak a mellékhatások.

Lehet, hogy a nagyon súlyos mellékhatások tényleg nem gyakoriak (pl. trombózis), de kevésbé súlyosak nagyon gyakran előfordulnak.

(Mint pl. libidócsökkenés, hüvelyszárazság, migrén, hangulatingadozás, emlőfájdalom, hízás és fertőzések)

2010. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Viszont egy helyesen megválasztott tablettánál ezek a mellékhatások elvileg nagyon minimálisan jelenhetnek meg, nem?
2010. aug. 3. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!