Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban létezik olyan erős...

Valóban létezik olyan erős menstruációs görcs, amitől az ember két napig munkaképtelen?

Figyelt kérdés
Három hónapja dolgozik nálam egy fiatal nő, és eddig minden hónapban kért 2 szabadnapot azokon a napokon, mondván, hogy nem tud olyankor dolgozni. Ülő munkát végez egy irodában heti 40órát, fizikailag abszolút nem megterhelő. A barátnőm szerint ilyen nem létezik, egyszerűen csak nem akar dolgozni. Az is gyanús, hogy eddig mindhárom alkalommal hétköznapra esett, hétvégén mikor amúgyis szabad lenne nem fordúlt elő.

2020. júl. 30. 22:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%

Hogyne letezik... Es nem gyanus, hogy mindig hetkoznapra esik, egyebkent nem ugy mukodik, hogy mindig negy hetente jon meg, ha pontos, hanem altalaban 1-1 napokat csuszik, de meg igy is legalabb fel ev kell hozza, hogy akkor hirtelen szombaton jojjon meg neki. En is telefonaltam mar be reggel munkahelyre, hogy nem tudok bemenni, pedig nekem altalaban nem gorcsol annyira, de volt ra pelda.

Aki ezen rinyal az meg bekaphatja, masok kivesznek minden honapban egy nap szabit pentekre vagy hetfore szimplan azzal az indokkal, hogy jol esne most egy hosszu hetvege es ennyi, akkor valaki aki szarul van, az is hadd vegyen mar ki olyankor :DDD (Nalunk volt ilyen srac, aki gyakorlatilag csak erre vett ki szabikat, mindig beiktatott maganak 1-1 hosszuhetveget, aztan neha volt egy egyhetes szabija is valamikor evkozben.) Mindegy, hogy nagyon faj neki vagy csak kellemetlen. Masok szabadsagahoz semmi kozod, ez csak ra es a munkaltatora vonatkozik.

2020. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Nem rendszeres, pontosan tudom, hogy mely napokon hiányzott. Ezenkívűl van még néhány apró dolog ami miatt rossz szemmel nézek rá. Ha csak ennyi lenne, akkor talán szó nélkül elnézném, és letudnánk az éves szabadságból. 1-2hetente előfordúl, hogy 30-40perccel hamarabb megy haza, vagy késik mert mindig akad valami életbevágó dolga. Többnyire az a mentség, hogy a szülei betegek. Tudom én, hogy vannak ez embernek problémái, de ha valaki nem tud rendszeresen ledolgozni heti 40órát ülve, az nekem gyanús.
2020. júl. 30. 22:29
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Nekem meg az a gyanús, hogy te vagy a rosszindulatú fazon azon a munkahelyen...
2020. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%

12 Ez meg normalis rugalmas cegeknel, nalunk is barki szolhat, ha hamarabb le kell lepnie, elengedik es kesz. Vagy ledolgozza kesobb vagy annyival kevesebb fizetest kap, ha csak ilyen fel orakrol van szo, akkor kb fele-fele az arany, van aki bent marad maskor, van aki meg elengedi azt a fel oranyi penzt es ennyi.

Szerencsere egyre tobb munkahely van, akik nem rabszolgakent gondolnak a dolgozoikra, hanem emberekkent, ha ez nem tetszik, akkor javaslom, hogy menj el dolgozni gyartosorra, ott biztos nem fogadnak el senkitol semmilyen kifogast. De az irodak altalaban halado szellemuek, szerencsere.

2020. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%
Más dolgod sincs mit lesni hogy mikor van szabin, mikor mit csinál más? A saját dolgoddal is szoktál törődni, vagy leköt hogy okot keress mások lenézésére?
2020. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%

Én van, amikor elájulok menstruáció alatt vagy remegek és sugárban hányok. Évi 1-2 alkalommal fixen kórházban kötök ki emiatt. Milyen módon kellene ezt megtanulnom kezelni? Ha a több tucat orvos és megannyi gyógyszer hatástalan volt, akkor hova tovább?


Nagyon örülök neki, hogy a nők nagy része ezt megússza a férfiaknak meg még csak bele se kell gondolni milyen szívás ez minden hónapban. De ettől még létező dolog marad. A kollégádat őszintén sajnálom és remélem talál olyan munkahelyet, ahol ez nem okoz olyan konfliktust, hogy a gyiken kössön ki kérdésként... Ettől függetlenül benne is lehetett volna annyi, hogy előre jelzi már a munka elfogadása előtt. Van, ahol nem tűrik, ha valaki nem hozza a 100%-ot az év minden napján.

2020. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Hogyne lesném, hogy mikor van szabin, és hogy mennyit dolgozik, ha tőlem kapja a fizetését? Ezekkel a lógásokkal tulajdonképpen meglop éngem, mint vállalkozót.
2020. júl. 30. 22:42
 18/37 anonim ***** válasza:
88%
Lógás? Cseszd meg. Lógás hogy kiveszi a szabit? Lógás hogy nem táppénzre megy mikor rosszul van a fájdalomtól? Normális főnököt kívánok neki, nem olyat aki az aktuális nő véleménye szerint dönti el hogy görcsölhet-e valaki annyira hogy nem munkaképes miatta, vagy a gyakorin kérdezősködik.
2020. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Amikor ő hiányzik, akkor én végzem el a munkáját. Értelemszerűen nem azért fizetek másnak, hogy én dolgozzak helyette.
2020. júl. 30. 22:46
 20/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha te vagy a munkaltato, akkor meg kiteheted, ha nem tetszik. Bar erosen ketlem, hogy egy fonok itt rinyalna a munkavallalojarol, ahelyett, hogy cselekedne, milyen vallalkozo vagy te? :D
2020. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!