Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tennétek, felmondanátok?

Mit tennétek, felmondanátok?

Figyelt kérdés

Adott egy biztos stabil munkahely, aminél nem akar elmúlni az ízületi problémám, de már hónapok óta, pc használat miatt alakult ki annak idején...ráadásul most nem is dolgoztam egy ideje és rég el kellett volna múlnia, de hamarosan mennék vissza ugyanoda, és tudom, hogy valószínűleg megint rosszabbodna - most például még a kézírás is fájdalmas, ennél szerintem majd ez is rosszabb lesz amikor visszamegyek.

Hónapok óta rögzítem, pihentetem, gyógyszerezem, az orvosok csak hümmögnek rá, még a drága magándoki is: azt mondta, hogy ezt műteni nem lehet, váltsak munkahelyet - igen, de a legnagyobb gond inkább az, hogy a csuklómon kívül az egyik bokámnak is hasonló gondja van, egy korábbi túlerőltetés és gyulladás miatt már nem bírok vele annyit menni és állni mint régen, fizikoterápia sem segített rajta; korábban emiatt már kellett otthagynom munkahelyet...persze tornáztatom, de attól sem lesz 100%os. Ráadásul ezekben a bizonytalan időkben mondjak fel, tényleg nem tudom hogy mit csináljak, most életem végéig munkaképtelen leszek, ha sem álló, sem ülő munkát nem tudok már elvégezni?

Leszázalékoláshoz ez viszont kevés, és nem is akarnék, szeretek munkába járni, tényleg.

Volt valaki hasonló gonddal? Igazából eléggé kétségbe vagyok esve emiatt, nem sok olyan ötletem van, amit nőként úgy tudnék végezni hogy nem számítógépes és ülni is lehet közben.

Elegem van a sok hanyag orvosi hozzáállásból is, nem győzök már szinte orvosról orvosra járni, és mindenhol ugyanazt kapom.

Ti várnátok esetleg, hogy a jelenlegi helyen mégis meggyógyulna később?

Előre is köszi az ötleteket!



2020. jún. 9. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Válts. Egészség és fájdalom mentes életet bármennyi pénzed meg jól fizető állásod van nehéz negvenni
2020. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
A betegség nem feltétlen az, aminek mutatja magát, valószínű, ezért nem használ semmilyen kezelés, és ezért nem foglalkozik vele egyik orvos sem. Mert a betegséget az okozza, hogy nem akarsz ott dolgozni. Hogy ki akarsz szakadni a közegből, és ez a betegség segíteni akar abban, hogy felismerd, hogy ez neked nem jó. Én egy terapeutát, pszichológust javasolnék inkább, mint szakorvost, és együtt kiderítitek, mi lenne jó számodra.
2020. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondanék fel. Mi mást csinálhatnál helyette? Sok olyan hely van, ahol ugyanúgy megerőltetnél a csuklódat. Pl. egy eladóról se gondolnád, hogy kikészül a csuklója, pedig a legtöbb helyen nemcsak eladnak, hanem cipelik a nehéz cipős, ruhás dobozokat.

Amit tudsz tenni:

- megtanulni a helyes kéztartást

- addig járni az orvosokat, amíg nem találsz egy lelkiismereteset

- érintőképernyőt használni, hogy kevesebbet erőltesd a csuklód

Egyébként ha nem találtak semmit az orvosok, nem kell valóban műteni, akkor lehet, hogy tényleg csak annyi a gond, hogy rosszul tartod a kezed. A helyes tartást egy gyógytornász meg tudja mutatni, és minden mást is. Hogy ülj, hogyan állítsd be a monitort, széket, billentyűzetet.

2020. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! 2-es: mivel már majdnem 2 hónapja nem is vagyok abban a környezetben és még csak nem is gondoltam rá, nem hiszem, hogy a pszichológia lenne a megoldás. :D Még úgy sem, hogy tudom, hogy a stressz is kiválthat ízületi panaszokat; én most elég nyugodt, stresszmentes környezetben voltam, nem is gondoltam a stresszforrásra.

3: A cipekedéssel még kevesebb gondom is van talán (persze bizonyos jeretek között), olyankor szerintem kicsit nyújtani is lehet az ízületet...inkább a monoton pötyögés, gépelés, de legfőképp egér volt a gond. De köszi a tanácsokat!

2020. jún. 9. 13:42
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
4: Egérhez van csuklótámasz. Esetleg azt is ki lehet próbálni.
2020. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Két hónapja SEMMILYEN egeret sem használok már. :D csak érintőképernyőt a másik kézzel - úgyhogy sem a vertikális egér, sem a csuklótámasz vagy hasonló nem lesz már megoldás, azok nekem is eszembe jutottak már. Most hamarosan úgy fogok visszamenni, hogy a kézírás is fájni fog, pedig kell majd...félek, hogy idővel még nagyobb kárt fogok a kezemmel tenni :(
2020. jún. 9. 14:25
 7/21 A kérdező kommentje:
Senki többet? :( Van esetleg valakinek ötlete, hogy milyen munkakörök lehetnek azok, aminél minimális az állás, gyaloglás, ill. számítógép használat? A call centeresen kívül nekem más nem jut eszembe, hátha valakinek jobb és több ötlete is van... előre is köszönöm!!
2020. jún. 9. 17:40
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy attól van. Nekem is volt egy időben, hogy fájt (igaz a csuklómnál csak pár napig), viszont, pl boka, vagy térd is, és azok hosszú hónapok alatt múltak el (alatta hullámzással), viszont azóta évek óta sincs, holott nem változtattam semmin.
2020. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, köszi! Nekem is hullámzással, valamikor épp hogy érzem, máskor meg sokkal jobban, viszont nem az összes ízületemben van gond. Kiderült, hogy nálad mi válthatta ki? Én még a rossz étrendre gondolok, legalábbis nálam előfordult - bár nem hiszem, hogy az meg ennyire befolyásolná.
2020. jún. 9. 22:48
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
#2 vagyok: eléggé ellentmondásos akkor, amiket írsz, ugyanis azt írtad, hogy "hamarosan mennék vissza ugyanoda, és tudom, hogy valószínűleg megint rosszabbodna". És minden szavaddal annak adsz igazat, hogy rosszabbodni fog a fájás. Előre negatív elvárásokat támasztasz magaddal szemben, és beismered, hogy félsz attól, ha nem lesz munkahelyed. Kinevethetsz, de nem értem, miért ne érne meg egy próbát egy pszichológus, mint 100 másik, ami nem pszichológus.
2020. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!