Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogyózás, rengeteg edzés és...

Fogyózás, rengeteg edzés és stresszelés miatt több mint fél éve nem jön meg. A menstruáció beindítására alkalmas a Premens gyógyszer, vagy hormonális módon (is) bele kell avatkozni? 16L

Figyelt kérdés

12 éves korom óta menstruálok, már az első után beállt, mindig napra pontosan érkezett. (Ez az oka annak, hogy akkor sem vezettem naptárat, amikor kellett volna:/ )

Tavaly szeptembertől kezdve elkezdtem fogyókúrázni, többet edzeni és egyszercsak azt vettem észre, hogy egy ideje nem jön meg. November óta talán 2-3szor jött meg, a legutolsó május végén volt.

Bevallom halogattam az orvost, mert a hasonló utat már kijárt ismerőseim megnyugtattak, hogy a sok stressz, edzés, diétázás miatt ez még normális, és mivel stagnál a súlyom és láthatóan lelkileg is jobban vagyok hamarosan meg kell jönnie...

A múlthéten jelentkeztek is a szokásos tünetek enyhe fejfájás és alhasi görcsök, de csak ilyen sötét barnás-feketés valami jött ki. Nagyon örültem neki, hátha átcsap vérzésbe, de sajnos ez nem történt meg így most mégjobban aggódok.

Gyógyszerészek javaslatára elkezdtem a Premenset szedni, mert mindenki akivel beszéltem azon a véleményen van, hogy MÉG nem kell hormonálisan beleavatkozni.

Van akin hasonló esetben segített a Premens? Normális, ha a korábbi diéta és a sok stressz miatt még mindig nem jön meg?



2020. aug. 13. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány cm vagy és hány kg, a fogyásod mióta stagnál?
2020. aug. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez egy ilyen kis elővérzés... vagy nem is tudom. Nekem is volt hasonló broblemám és amikor kb fél év szünet után először megjött akkor az gyenge volt és rövid, mint az első menstruációm. Aztán rá kb 30 napra meg már egy a régihez sokkal inkább hasonlító vérzésem volt. Következő meg már tök normálisan meglett, szóval lehet veled is ez lesz. De ez csak saját tapasztalat, nem tudom biztosan. Ha hormonális módon bele kell avatkozni, akkor már az nem a súlyod miatt lesz, kivéve ha nagyon sovany vagy. Lehet tenyleg nincs eleg "tartalekod" meg most sem.
2020. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
158 centi és 46kilogram vagyok, nagyjából fél éve tartom ezt. Most azt olvastam, hogy a nőknek sokkal több zsírra van szükségük, hát nem tudom, megpróbálok valamennyit felszedni... A Premens-t is lassan egy hete szedem, még mindig semmi:/ Tudom, hogy van még egy egész hónapja hogy hasson, de így is állandóan ezen stresszelek. A sok stressztől meg szintén előfordulhat, hogy nem jön meg... Úgy érzem, mintha valami ördögi körbe kerültem volna:(
2020. aug. 17. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen szedsz Premenst, és főleg hormonkezelésre nincs szükséged híznod kell pár kilót, illetve megnézni, hogy elég tápanyagot juttatsz -e a szervezetedbe, főleg fehérjét és vitaminokat. Próbálkozhatnál B komplex vitamint szedni. A tested, ha éhezteted kikapcsolja a reprodukciós képességet, teljesen általános nagyobb fogyásnál, túledzésnél, és anorexiánál is.
2020. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
B komplexet szedek. Nem éheztetem magam, igazából rengeteget eszek. Táplálkozási tanácsadó ismerősök halálra szoktak dicsérni, egyébként én is az szeretnék lenni. Ráadásul az egészséges ételekben sokszor több is a kalória, de úgysem az számít. Fehérjéből bőven eleget eszem, és azt hiszem szénhidrátból (szigorúan alacsony GI-seket) is, hiszen abból lesz energiám az edzéshez. Ezért gondoltam h talán több zsírt kellene ennem, de őszintén nem hinném h csak ennyi lenne a probléma:/
2020. aug. 17. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Zsírt úgy is lehet többet enni, ha olajos magvakat eszel, vagy tojást, sertés húst, mindegyik egészséges. A súlyod a probléma, még mindig kevés, többet kell enni, vagy az edzést visszavenni. Egész egyszerűen kell egy minimális testzsír százalék ahhoz, hogy beinduljon a hormonrendszered.
2020. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!