Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Spirál mint védekezés, mit...

Spirál mint védekezés, mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Jaydess spirált fogok a jövő hónapban felrakatni. 24 éves, nem szült nő vagyok.


Viszont szexuális életet aktívan élünk a párommal.


Olyan kérdésem lenne, hogy a párom a spirál mellett elmehet bennem?


Amiatt feltetetném:


- Trombózis hajlam van a családban, tabletta kizárva plusz nem szeretnék hízni

- Ösztrogén dominanciám van, sosem ovuláltam még (progeszteron nincs is)

- Nagyon erősen vérzek, ami egy ideig mérséklődött, de most visszatért

- Hízékony vagyok, az ösztrogén miatt sajnos a pajzsmirigyem sincs jó állapotban, hullik valamennyire a hajam is (már annyira nem vészes)


Ezek miatt gondolkodtam el és a doktornőm is ajánlotta.



ápr. 29. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvossal beszéltél, nyilván elmondott mindent, úgy ezt itt " a párom a spirál mellett elmehet bennem?" nem is értem... A fogamzásgátlás a fogamzást akadályozza. Innentől szerintem egyértelmű, hogy mi a válasz erre a kérdésre, nem?
ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mire való a fogamzásgátlás?? Arra, hogy a párod elmehessen benned.


A megszakítás eleve értelmetlen dolog védekezés szempontjából, másrészt ennél nagyobb szexkillert nem lehet elképzelni sem - ennél még az óvszer is kategóriákkal jobb. Amikor éppen önfeledten kellene élvezni a szexet, akkor kell figyelni és a legjobb pillanatok elött abbahagyni az aktust.

ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom hogy a nevében van.


De azért elővigyázatos az ember. Eddig sosem használtam semmit, védett az hogy hormonom sincs, de azért nem akarok hazárdírozni.


Egyszer kaptam sárgatest szurit, na attól szépen fel is jött 5kg..


Ezt konkrétan így az orvostól nem mertem megkérdezni. Most nemrég egy seb miatt voltam, ha meggyógyult felteszi nekem.

ápr. 29. 14:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"De azért elővigyázatos az ember"


Akkor logikusan gondold végig: ha szerinted továbbra is kellene a megszakítás, akkor mi értelme lenne a spiralnak?

ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4. Nyilván, de annyira nincs progrszteronom hogy nagyon fájdalmas a menzesz és ovuláció sosincs..
ápr. 29. 15:13
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Ok. Akkor mi a kérdés?????
ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6. Hát igazából osszessegeben a spirál megbízhatósági, de arról is próbálok tájékozódni.


Én megertem hogy semmi tapasztalatom ebben és kérdezek hülyeségeket, de azért csak nem kell a fejem venni.. 😅

ápr. 29. 15:38
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Huh... Tehát nincs progeszteron termelésed, nem ovulálsz, elvileg kb nulla esélyed van a terhességre természetes módon és most az q kérdés, hogy spirál mellett lehetsz e terhes, ha elmegy benned a barátod....
ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8. Igen, mivel a spirál tartalmaz progeszteront. Az ösztrogén domammnica miatt is szeretném. :)



De nyilván véd,csak hallottam hogy valakinek spirál mellett lett babája, bár ott inkább többen írták hogy hormonmentes volt.

ápr. 29. 15:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen védekezés nem 100%-os. A spirál, pláne a hormonos elég biztonságosnak számít. Utánanézhetsz az ún. pearl indexnek, azt jelzi, hogy mennyire biztonságos egy módszer.


Nézz utána a hormonműködésnek is, én most nem fogok, csak tippelek. Progeszteronod az ovu hiánya miatt nincs, nem? Nincs ovu, akkor nincs sárgatest, ezért nincs progi mert nincs aki termelje. A progipótlás szerintem nem válthat ki ovulációt, mert nem a progi hiánytól nem ovulálsz, hanem az ovuhiánytól nincs progid. Vagy tévednék? De az orvost kérdezd.

ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!