Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Piros foltok, viszketés...

Piros foltok, viszketés bikinivonalon és azon belül? Milyen fertőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nagyon viszket mostanában a bikinivonalamon és azon belül, illetve néhány piros kiütés is kijött rajta (mint egy szúnyogcsípés, de nem az), a bőröm pedig száraz. Mivel kellenem kennem, vagy mit használjak, hogy elmúljon? Mi lehet ez?

Köszönöm előre is a segítséget!



2020. aug. 14. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Borotválod? Az okoz ilyen viszkető piros pöttyöket, legalábbis nekem az okozott amikor borotváltam.
2020. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Öblítőt használsz a mosáshoz, hagyd el.
2020. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ettől a melegtől?
2020. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 igen, borotválom, de eddig is borotváltam, viszont eddig nem viszketett stb ennyire


#2 erre nem gondoltam, miben befolyásol az öblítő?


#3 én is gondoltam arra, hogy a borotválás és a meleg miatti izzadás okozza így egyszerre

2020. aug. 15. 00:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mellem alatt lett pedig nem borotvalom ott. De csak 30 fok felett lesz mindig pedig mosakszom rendesen.
2020. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Sokat borotválod a puncit.
2020. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
4: Hogy benne marad és allergizál.
2020. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Piros, viszkető, száraz - kiütéses - bőr előfordulhat lágyékhajlati bőrgombától is. Ha ez a helyzet, használhat a Canesten kenőcs. (A gomba szereti a nedves, sötét helyeket, hajlatokat)


Ha csak izzadás okozta, kezelheted körömvirág kenőccsel, és később mikor már nem viszkető, gyulladt, és száraz, akkor használhatsz oda is izzadás gátló stiftet. (Esetleg púdert, ami felszívja a nedvességet.)


Ha borotválás miatt alakult volna ki, akkor gyulladás csökkentő/bőrnyugtató kenőcs, ami szintén lehet körömvirág krém, ami amellett, hogy gyulladás csökentő, még némi gombaölő hatása is van.

Egyébként mindig kellene használni borotválás után börnyugtató kenőcsöt, de gondolom, ezt tudod.


Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor még mindig lehet mosószer, öblítő (ahogy írták is), vagy új tusfürdő, testápoló okozta allergia.

Erre jó lehet az Alsol kenőcs, ami vény nélkül kapható.


Kép hiányában csak találgatni lehet.

Esetleg bőrgyógyászaton megmutatod.

2020. aug. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem menstruacio elott erzekeny a borotvalas helye. De minden alkalommal, mikor borradirral, dorzsolos szivaccsal szadizom, hogy a benott szortuszos holyagocskak kinyiljanak, es bekremezem, mar masnap szebb, es ujra borotvalhato.
2020. aug. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!