Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar lenne?

Hormonzavar lenne?

Figyelt kérdés

Két, a póló alatt alig sejthető dudor: itt tart egy átlagos lány melle 9-11 évesen. Ahogy az enyém, aki a nyáron töltöttem a 16-ot. Kb 3 éve indult fejlődésnek, de azóta a nullával majdhogynem megegyező változást produkált. Nem jött meg, viszont kisebb szőrmennyiséggel rendelkezem ahol ez elvárható. A vékony fajtából való vagyok, de abszolút arányos (eltekintve a karomtól, az elég satnya) a 169 centimhez 56 kg társul.

Rendesen eszek, nem innen fúj a szél.

Suliban egyre kínosabb a dolog.

Anyukám,(aki kifejezetten kismellű) nem mutatott ilyen lemaradást annak idején.

Mi lehet a mögöttes?


2020. aug. 19. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöször is nem csak anyukáddal kellene összehasonlítani a feljödésedet, hanem az összes nöi ösöddel, ugyanis bárkitöl örökölhetted a genetikádat.

Másrészt 16 évesen még nem vagy lekésve, de megértem, ha zavar.

Általában 16-18 éves kor közt lehet problémának tekinteni, ha normál testalkattal (ami nálad rendben van) még nem jött meg az elsö menzesz, ez nálad az alsó határ egyelöre, nem tragikus.


Szóval lehet, hogy egyszerüen csak késön érö tipus vagy, de mivel számodra probléma, megérné elmenni nögyógyászhoz (igen, 16 évesen, szüzen sem probléma), ott meg tudnak vizsgálni, hogy nincs-e valami rendellenesség, tudnak hormontesztet csináltatni, amiböl egyrészt ki lehet deríteni, hogy a hormonrendszeren jól müködik-e, illetve, hogy a nemi érés milyen fokozatában vagy, és ha szükségesen találja, el tud küldeni endokrinológushoz vagy más szakorvoshoz.

2020. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legalabb van eselye, hogy meg nohet a melled! Azt mondanam, orvoshoz kell menni, de termeszetesen nem most. Jovore, mikor meg nem tunt el a Covid, de sikerult a fertozesek szamat visszaszoritani.

Ritkan, de van ilyen. Jobb, ha nogyogyaszhoz mesz, ott is vesznek vert hormonvizsgalathoz. Mivel most nincsenek a hormonszintek rendben, ne felj, ha gyogyszert kapsz!

A te helyzetednel sulyosabb az, mikor egy lanynak 8 evesen jon meg, mert o megall a novekedesben.

Nekem 15 es fel evesen jot meg magatol, de par honap mulva utanajartam volna kulonben.

Ket olyan not is ismertem, akinek ugy hoztak meg hormonnal. Es kesobb gyerekeik is lettek.

2020. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A te helyzetednel sulyosabb az, mikor egy lanynak 8 evesen jon meg, mert o megall a novekedesben."


EZT honnan szedted???? Ugyanis NEM állnak meg a növésben!

2020. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!