Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma mintavétel...

Fibroadenoma mintavétel milyen érzés? Valóban iszonyat fájdalmas?

Figyelt kérdés
Utána is fájni fog a csomó és egyéb fájdalmaim is lesznek?
2020. aug. 19. 19:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve hogy csinálják? Akinek volt hogy élte meg? Elmesélnétek? Én 20 éves vagyok.
2020. aug. 19. 19:11
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem éltem meg, csinálom.

A vérvételinél vékonyabb tűvel történik. Az orvos ultrahanggal felkeresi a képletet, alkoholos bőrfertőtlenítés után uh ellenőrzés mellett bevezeti a tűt a képlet közepébe, majd szívogat a tű végére erősített fecskendővel, hogy nyerjen sejteket. Kihúzza a tűt, az asszisztens odanyom egy bucit. Nem szokott vérezni, néha lesz a helyén egy kis kék folt, főleg, ha kékülős vagy. Az orvos kifújja a tűből a nyert anyagot (nagyon kevés, egy cseppnyi sincs)egy tárgylemezre, amit a patológián majd megfestenek és megnézik mikroszkóppal.

A mintavételt érdemes menzesz után elvégezni.


Kis tűszúrást kell elképzelni. Az emberek szeretik dramatizálni a dolgokat és ijesztgetni a másikat. Kibírható vizsgálat, és fontos, hogy igazolják a jóindulatúságot. Egyél előtte (ne éhezz) és vigyél is magaddal egy csokit és innivalót. No para, tényleg👍☺

2020. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
48%
Én megéltem, és valóban olyan, amit az előző válaszadó írt. Én is túldramatizáltam, napokat nem aludtam előtte, ami így utólag vicces :)
2020. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Énis voltam, 4 csomóm is van 2-2 mindkét mellemben, vettek mindből anno. Szinte semmi. Nem fáj tenyleg max kellemetlen
2021. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is volt mintavétel, érzéstelenítik, közben elmondják, hogy mikor mit csinálnak és te mit fogsz érezni. Valóban inkább olyan, mint amikor a vérvételnél megszúrnak, nem fájdalmas. Utána, amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, akkor érezhetsz fájdalmat, de ha zavaró, akkor az is pontosan meg van adva, hogy milyen fájdalomcsillapítót szedhetsz be.
2023. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!