Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Mennyire gyakori,...

Lányok! Mennyire gyakori, hogy egy fitalabb lánytestvér előbb kezd menstruálni, mint a nővére?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értve, hogy nem csak fitatalabb korában jött meg a kisebb testvérnek, mint a nagyobbnak, hanem úgy, hogy a nagyobbnak még sose jött meg, de a kisebbnek már igen. Ez mennyire viselheti meg a nagyobb lány önbizalmát?

2020. szept. 18. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze az önbizalomhoz, egyszerüen attól függ, melyik mennyire korán/késön érö tipusú. HA ebböl verseny lesz, ott valami nagy baj van a fejekben!

De nem derült ki a kérdésböl, melyik lány mennyi idös, de 16 éves korig nem problémás, ha még nem jött meg, ezután azonban nem ártana orvoshoz fordulni.

2020. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
önbizalomhoz semmi köze, nekem 3 hónappal jött meg hamarabb mint ikertesómnak
2020. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
48%
Az menstruáció elkezdésének ideje genetikától és külső tényezőktől függ. Tekintve, hogy két testvérről van szó, akiknek hasonló a génállományuk, illetve azonos körülmények között nevelik őket, így nem nagyon reális egy olyan felállás, hogy a 11 éves lánynak hamarabb jöjjön meg, mint a 13 éves nővérének...
2020. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as: miért ne lehetne reális? Attól, hogy testvérek a génállományuk NEM azonos, a különbözö eflmenöktöl más-más kombinációt örökölhettek.

Nálunk nekem 11 évesen jött meg elöször a menzeszem, a növéremnek meg 16 és fél évesen, pedig édestestvérek vagyonk.

Csak én inkább a nagymamámra hsonlítok jobban, ö meg anyukámra (aki az apjára hasonlít)

2020. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
4-es, nem azt írtam, hogy "nem reális", hanem azt, hogy "nem nagyon reális", tehát van valamennyi valószínűsége a dolognak, de csekély. a genetika meg szerintem kevésbé mérvadó, inkább fontosak a külső tényezők. az meg, hogy a két testvér két, nagyon különböző génállományt örökölt, amiben az egyiküknek 11(!), a másiknak meg majdnem 17(!) évesen jött meg SZÉLSŐSÉG, azt meg tudjuk, hogy ritkább és nem érdemes erre alapozni.
2020. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, de ha nem sok a korkülönbség a két testvér közt, akkor elöfordul, hoyg az idösebbnek jön meg késöbb, de ez nem érdem és nem versenyzés vagy önbizalomfejlesztési kérdés.
2020. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

14 évesen jött meg nekem először a húgomnak 13 évsen. Semmit nem befolyásolt akkor én is megijedtem hogy nekem mikor fog megjönni, de így utólag vicce hogy erre gondoltam. :)


24/N

2020. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!