Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet endometriózis?

Lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régen mindig rendszertelen volt a menstruaciom, egészen addig amíg fogamzasgatlot kezdtem szedni. Utána szépen beállt 4 naposra.


Kb második hónapja van hogy a vérzés ideje alatt sokkal erőteljesebb alhasi fájdalmat érzek, a végbél felé is kisugárzott, fájt a derekam és hányingerem volt. Először nem vettem komolyan, mert szokott alapból derék fájásom lenni pl piros betűs napokon, de egyik barátnőm beleültette a bogarat a fülembe hogy figyeljek erre, mert lehet endometriozis is.

Pl ma már túl vagyok a megvonasos vérzésen és még mindig érzek alhasi fájdalmat és hányingert. Legutóbb szex közben éreztem egy kis fájdalmat, se aztán elmúlt. Továbbá mialatt tampont használtam, ahogy feljebb nyomtam fokozódott a fájdalom is.


Fogamzasgatlo mellett is kialakulhat endometriózis?

Utalhatnak rá ezek a tünetek?


Illetve, ha elmegyek orvoshoz, ő hogyan vizsgálja ezt ki? Mi a menete?


Nem tudom számít e, de van a családban endometriózisos. Edesanyam testvére.


Az endometriózissal együtt jár a meddőség?


Bocsánat a sok kérdés miatt de most kicsit ideges lettem és aggódok. Dokimhoz csak jövő héten tudok majd menni.


Köszönöm!


21L



2020. szept. 28. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet mellette is, bár a fogamzásgátló inkább elfedi a tüneteket. Nekem csak akkor derült ki, amikor abbahagytam. Gyógyszer mellett egyáltalán nem fájt a hasam.

Az endometriózist, akkor tudják egyértelműen megállapítani UH-gal, ha cisztát okoz, ún. csokoládécisztát. Ezt egy jó orvos látja UH-on.

De ha nem okoz ilyet, akkor laparaszkópia során lehet kideríteni.

A gyógyszert nemrég kezdted el szedni? Mert ha igen, én inkább arra gondolnék, hogy az zavarta meg a dolgokat.

2020. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, három éve szedem. Igazából nem vettem észre hogy bármi mellékhatásait ez okozott volna, azon kívül hogy felszedtem két három kilót.

De akkor ezek szerint az is lehet hogy az elején csak nem volt tünet?

☹️

2020. szept. 28. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de a rossz hír, hogy a nőgyógyászok többsége sem ért az endometriózishoz, csak néhány igazán jó orvos van. Keress rá ilyen fórumokra, Facebook-csoportokra, ahol tudnak jó szakorvost ajánlani.
2020. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem endometriózisom van. Ha van kérdésed írj privátban, válaszolok.
2020. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!