Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne kipróbálni a...

Érdemes lenne kipróbálni a tampont?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sportoló, de általában erős vérzésem van. Tetszik a gondolat, hogy sokkal diszkrétebb és nem kell attól félnem, hogy esetleg át üt a nadrágomon. Arról lemondtam, hogy éjszakára is tampont használjak, de napközbeni használata nagyon elgondolkodtat...

Mit gondoltok, érdemes kipróbálni? Ha igen, mekkora méretűvel kezdjek?

24/L



2020. okt. 7. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia. Egész életemben azzal küszködtem hogy nagyon véreztem. Éjszakára három betétet kellet berakjak hogy ne legyen olyan az ágy. Volt hogy annyira folyt belőlem hogy a betét nem tudta olyan gyorsan beszívni és egyből kifolyt belőle.

Elkellett gondolkozzak hogyan tovább amikor elindultam dolgozni mert onnan bizony repülök ha félóránként betétet cserélgetek vagy rosszabb esetben 10 percenként.. Elkezdtem tampont betétett együtt használni, nekem bevált. Az ob a legjobb csak ajánlani tudom.

Azóta már szedek fogamzásgátlót és nincs meg ennyire. De mai napig van itthon betét meg tampon is. 😁

2020. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊

Mindenképp kipróbálom! 😊

2020. okt. 8. 16:53
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt a probléma tini koromban hogy nem volt akkora betét ami elég lett volna. Mindig úgy éreztem mint aki be van pelenkázva.Emellett a bőröm se bírta, kipirosodott, kicsattogott. Éjszaka többször fel kellett kelnem cserélni. Utáltam hogy ha léptem zörgött odalent 😂

Nekem anyukám mondta hogy jajj nem egészséges a tampon.

Aztán csak elkezdtem használni ilyen 16 éves koromtól. Most 21 vagyok és azóta soha nem vettem betétet. A hideg is kiráz azóta is tőle Szerintem nagy méretbeli különbség nincs a Mini meg nirmál között. Én úgy szoktam hogy minivel kezdek az elején. Ez van hogy mikor megjön 1-2 óra, van hogy egész nap. Tényleg attól függ hogy az adott hónapban hogy vérzik az ember. Aztán mediumra áttérek. Majd mikor csillapodik a menstruáció vége felé megint Mini.

De ha bemész a dm-be ott nyugodtan nézelődhetsz. Mert majdnem mindegyikben ilyen átlátszó panel mögött megmutatja a méreteket. Talán az ob az anyagminősége miatt jobb. A Mini méretből az obt ajánlom mindenképp. Mert a többi jobban felsérthet, sokkal jobban odatapad, amikor kevés a vér Én a normálból mindig a facelle márkát veszem. Nekem bevallt

Illetve van ez a tampax. Én azt akkor használom, ha úton vagyunk, nyaralunk. Az ilyen kis műanyag bizébe van. Segít hogy meddig kell felhelyezni.

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok ❤️

2020. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es pedig itt vagyok én is a példa! 😄 2 iskolás gyerekem van 40+ vagyok es soha nem használtam még tampont, de nem is csábított soha a gondolat sem.


Nekem a betét valahogy biztonsagosabb és kényelmes is. Kb amit 4-es irt, en is igy érzek. Egy próbát meger!

2020. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%
Szintén nem a kérdésre adok választ, de: 22 vagyok sosem tamponoztam, pedig szűz sem vagyok már pár éve 😄
2020. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
31%

Mindenképp próbáld ki a tampont, a betét szerintem undorító .. Legelőször amikor megjött betétet használtam és nekem nagyon kényelmetlen, úgy érzem magam tőle mintha be lennék pelenkázva.. a tampon sokkal diszkrétebb és higénikusabb.

16/L

2020. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%
Hat igazabol, hogy mi higienikusabb, azzal lehetne vitatkozni. A tampont megiscsak feldugod magadnak, ami egy kemiailag eloallitott, vegyszerrel kezelt valami, nem hiszem, hogy annyira egeszsegesebb. Plusz ugye persze kezet mosunk elotte, de megiscsak valamennyire be kell nyulni ahhoz, hogy normalisan fel lehessen helyezeni. Betet persze ugyanugy kezelve van mindenfele anyaggal, de legalabb ott kijon, aminek ki kell jonnie normalisan, szerintem. Ettol fuggetleul en is tampont hasznalok leginkabb, de csak azert, mert nagyon tempos eletet elek, a betet akadalyoz a mozgasban.
2020. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!