Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely használatá...

Menstruációs kehely használatával tapasztalat? Pl melóhelyen, ahol a kézmosó közös térben van, hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Nagyon unom már a tamponra költött pénzeket, ugyanakkor ezekre a textil betétekre nem szeretnék fanyalodni, átütnek, és nem is érzem tisztának.


Milyen ilyen kelyhet viselni? Nehéz feltenni? Ürítéskor ki tud borulni?

Hogyan fertőtleníted? Mibe tartod ha csak ott van ha esetleg kell, pl a táskádban?



#Diva Cup #Mooncup #menstruációs kehely #Újra felhasználható
2020. okt. 13. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én most vettem a rossmannban sajátmárkás kelyhet. Egyelőre csak bénázok vele, nem nyílik ki stb., de most itthon vagyok, szóval ráérek szerencsétlenkedni. Viselni kényelmesnek kényelmes, ez a rész oké.


A tájékoztató azt írta, nem kell napközben fertőtleníteni, elég wc papírral kitörölni. Mivel a cucc el van zárva a levegőtől nagyjából, nem para. Kezdetben és két mensi között pedig ki kell forralni.


Adtak hozzá egy kis textil tasakot is, amiben lehet tartani.


Sok olyat hallottam, hogy szivárog, kell mellé egy tisztasági betét vagy az első napokban mosibetét. De ez persze egyénfüggő is. Én úgy tervezem használni, hogy eleinte teszek betétet is, ha esetleg baleset van.

2020. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Az öblítés egy üvegben sima víz és kitörlöm a papírral. Mehet vissza. A kezemet nedves törlőkendővel áttörlöm utána kezet mosok (meg természetesen elötte is).

A viselése érezhetetlen HA megtalálod, ami hozzád illik (méhszáj magasság, hüvely izomzat, vérzés erősség). A feltevési módszert meg kell tanulni, de nem olyan bonyolult. Nekem már a 2. nap jól ment :) Nem, nem tud kiborulni (hacsak nem vagy olyan tág, hogy keresztbe megforduljon benned, amit nem hiszek).

A fertőtlenítést ciklus alatt úgy szoktam h folyékony fertőtlenítővel átmosom és hagyom megszáradni (kb 5 perc). A mensi után meg citromos forró vízben főzöm kb 10 percig majd a kapott pamut tasakban tárolom. Ha mensizek akkor a neszeszerembe van (azon belül szintén a kis pamut tasakba).

2020. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

2. vagyok.

Azt kihagytam, hogy van Facebookon az Eredeti intim kehely csoport, a csajok nagyon segítőkészek ❤ lépj be oda nyugodtan, rengeteg egyéb hasznos infót is találsz😊

2020. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Én már évek óta kelyhet használok, és nagyon elégedett vagyok vele.

Elég reggel és este üríteni, de ha napközben cserélned kell, akkor bőven elég wc papírral áttörölni, ahogy fent is írták.


A felhelyezésnek különféle módjai vannak, de találsz róluk leírást a dobozában. 2-3 próbálkozás után rá fogsz jönni, hogy neked melyik a legjobb.


Egyáltalán nem lehet érezni, hogy bent van, olyan, mintha meg sem lenne.


Minden kehelyhez tartozik egy kis szütyő, amiben tartani lehet. Kicsi és diszkrét.


Nekem még soha nem borult ki ürítés közben.


Ha egyszer ráérzel a használatára, nagyon megkönnyíti a nehéz napokat.

Nekem azóta a nyaralások miatt sem fáj a fejem, mert nem szivárog, simán lehet vele strandolni.


Egy kehely akár 10 évig is kibírja. úgyhogy behozza az árát.

Eléggé bánom, hogy nem váltottam rá korábban:/

2020. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint egy éve kelyhezek. Mindent a fent már említett csoportban tanultam róla. Lépj be, érdemes. Ez nem csak annyi, hogy lekapod a rossmannban az elsőt a polcról.
2020. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!