Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van korhatár a tampon használa...

Van korhatár a tampon használatához? Lehet valami probléma? Tapasztalatot mond valaki?

Figyelt kérdés
Úgy sikeredett, hogy a Horvátországi nyaralásunk pont akkora fog esni mikor megjön... Mivel betétet a vízbe nem vihetek ezért marad a tampon, de még sose használtam tampont(13 éves vagyok) és kicsit félek, hogy fáj majd vagy kényelmetlen lesz.Természetes anyukámat is megkérdezem de pár tapasztalatot mondanátok, hogy milyen volt az első alkalom a tamponnal?

2016. júl. 22. 00:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
igen, kellemetlen lesz elsőre, a lényeg hogy a legkisebbet használd mert _az fér be_ ha fogalmazhatok így. olyan érzés lesz mintha folyamatosan ki akarna esni de nem para ezen kívül, hozzá lehet szokni:)
2016. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, soha nem voltál még férfival, így neked a legkisebb méretű tamponra van szükséged, ilyet vegyetek. De csak akkor használd, ha fürdesz a tengerben, nem lehet bent egész nap és egyáltalán nem éjszaka (ahhoz betét kell). És sűrű mosakodj, az is fontos. Tengeri fürdés után is fürödj meg, mert a só marni fog.
2016. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy van korhatár: 70 felett már nem kell.
2016. júl. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak 54 éves koráig kellett.
2016. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Mielőtt betennéd, jól nyálazd be az ujjadat és nyúlj be magadnak, úgy könnyebb lesz betenni, mert jobban csúszik. Én mindig úgy szoktam.
2016. júl. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell felnyúlnod előtte, hiszen ha vérzel, elég könnyen fel kell, hogy csússzon. Kicsit kellemetlen elsőre, és ha nem sikerül, akkor az azért van, mert rágörcsölsz és feszülnek az izmaid ott lent. Mindenképp minit vegyél és lazulj el, ne ess kétségbe, ha elsőre nem sikerül.


Nekem az első nem sikerült :) Kényelmetlen volt, valószínűleg nem jól tettem fel. Aztán egyszercsak megértettem és azóta semmi problémám nincs.

2016. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem elsöre a normál tampon is fel ment,probáld meg azért minivel sok szerencsét :)
2016. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 *Glissade* válasza:

Nem! De lehetőleg válaszd a tengert ilyenkor és ne a medencét (a tenger sós vizében kisebb a fertőzés veszély, mint a medencében, ahol naponta 100-an fürdenek).

A tampon kényelmes ugyan, de nem a legegésségesebb, tehát csak akkor használd lehetőleg, ha vízbe a vízbe mész. Fürdés előtt tegyél tisztát, fürdés után vedd ki.

Ha esetleg nem lenne wc a tenger parton, akkor sincs gáz. Pár órát nyugodtan maradhat, viszont a szállásra indulás előtt lehetőleg cserélj, vagy rögtön a szálásra érkezéskor tisztálkodj meg és cserélj.


A medence ennél már neccesebb én nem hagynám bent a tampont fürdés után!

2016. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 *Glissade* válasza:

Ha nem fürdeni mész válaszd nyugodtan az általad ismert betétet. :)

A tamponból fürdésre bőven elég lesz egy közepes méretű, a gyakori csere miatt nem fogsz átázni.

2016. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 *Glissade* válasza:

Amire még figyelj, hogy ne tapogasd végég a tampont kézzel és mindig legyen tiszta az-az újad, amivel felhelyezed, soha ne a wc kilincses kézzel fogd a tampont!!!!


Először furcsa lesz, de ahogy vízbe mész vele felszívja a vízet és valamivel kényelnesebb lesz egy ideig.

Ha teljesen megtelik a tenger vízzel az úgyis érezni fogod, akkor mindenképp cserélj!

2016. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!