Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől hullott ki ennyire a...

Mitől hullott ki ennyire a hajam? Légyszi nézd a leírást.

Figyelt kérdés
Elmesélném az én történetem az elmúlt egy évről. Igazából mindig hullott a hajam de egészségesen. Januárban kiszőkitettem és az óta 3 havonta kb festettük a tövét, de most már 3 hónapja nem így most a töve barna. Hosszú volt a hajam de a festéstől és vasalástól letört így váll alá ért vágás után. Vissza akartam növeszteni így a ricinusolajos pakolással próbálkoztam. Ja és egy hajvitaminnal amit kb 2 hétig szedtem de allergiás voltam rá, így abba hagytam. Tök jól működött a pakolás 3 hetente vittem fel, szép puha volt utánna és talán nőtt is. A hulláson nem segített, ugyan úgy hullott. Most az utóbbi 4 hónapban annyira hogy ma este is feltettem néhány órára aztán megmostam. Elkezdtem fésülni és óriási tényleg hatalmas csomókban kihullott kb a hajam fele. Ha meg fogtam egy tincset és elkezdtem húzni a hajam fele úgy jött ki mintha elszakadna. Borzalmasan megijedtem. Órákon át sírtam a fürdőben. És most sikerül megnyugodnom és elkezdtem utánna nézni, keresgélni mit kéne tennem. Nagyim említette 1 éve kb hogy lehet a pajzsmirigyemmel van gond, hiszen a többi tünet közül is volt ami stimmelt, de úgy voltam vele biztos csak túreagalja, hisz csak kamaszodom biztosan attól van. Aztán nem is foglalkoztam vele többet. Gondoltam arra hogy lenyírom kopaszra és hagyom a fenébe, annyit sírtam a hajam miatt és már nincs erőm ápolni és küzdeni érte mert egyszerűen semmi sem segít. Szóval a kérdés az hogy most mit tegyek? Menjek el egy vérvételre esetleg egy orvoshoz? Vagy csak egy fodrászhoz? Vagy létezik végleges paróka? Inkább levágatnám, nem kéne küzdeni vele csak húzok egy parókát :) Na vissza a lényegre mi lenne a jó megoldás? Nem szeretnék gyerekes felfogásúnak tűnni, de tényleg én már elvesztem. A helyesírási hibákért bocsi, elég késő van már :) 17 L

#haj #hajhullás #ricinusolaj #hajpakolástól hullás
2020. okt. 24. 02:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, elég gyerekes reakció, de ez most mellékes. Volt esetleg bármilyen betegséged, baleseted az elmúlt pár hónapban? Mi a helyzet a stresszel? Fogyókúráztál, esetleg követtél bármiféle diétát? A szőkítés károsító hatását sem zárnám ki, de ennyi információból semmit sem lehet leszűrni.
2020. okt. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvos. A szőkítés ennyire nem teszi tönkre a hajat, legalábbis nem ennyi alkalom után.
2020. okt. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésedre a válasz többrétegű.


Okozhatja a hajhullást:


- Stressz


- Szervezeten belüli góc/gyulladás (mandula, fog, stb)


- Vashiány


- Rossz / elégtelen / nem változatos táplálkozás


- Férfiaknál túl sok tesztoszteron - ami nyilván nálad nem áll fent.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy van még más ok is ezek mellett, nemcsak a genetika lehet ebben a ludas, meg persze, amiket említettél: hajfestés, vasalás.


Ha a vérképed rendben, és a fentiek közül egyik sem áll fent, akkor esetleg segíthet koffienes hajszesz és sampon.


Ezen kívül a DM-ben kapható Mivolis Haar Vital Komplex kapszula. (saját márkás terméke a DM-nek, és nem is kerül eget rengetően sokba, plusz ott megnézheted a koffeines hajszeszt / sampont is.)


Mindezek mellett elképzelhető, hogy ez sem válik be, de ha mégis, azzal csak nyerhetsz.


Szerintem megérne a fentiekből egy kúra, ami legalább 1-2 hónapos. Annyi idő alatt látszana, hogy be válik-e egy módszer, vagy sem.


Első körben: vérkép, és góc kutatás.


Ha a fent felsorolt okok kizárva, akkor jöhetnek az egyéb módszerek.


Ezen kívül, még hallottam a Panthenol égés elleni spray (hab) hajra kenéséről (annyira nem lehet hülyeség, mert tartalmaz vitaminokat, plusz gyulladás csökkentőt), ami használhat a haj növekedésére. Ezt nem próbáltam még, szóval nem tudom, hogy használna-e, de a koffeines hajszesz/sampon kombó az jó.

2020. okt. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csomóban történő hajhullás esetén mindenképpen ajánlott az orvosi kivizsgálás.
2020. okt. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemben nem tudok hozzászólni, de elso: nem gyerekes, érhető hogy egy lany, foleg egy tini megijed attol, hogy kihullhat az osszes haja! Nekem is szokitestol tört le, tobol(!), es most nőtt vissza vall álla, mostmar szép egészséges, de erre 2,5 évet kellett várnom. Borzalmas volt mindig összefogva hordani.

18l

2020. okt. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3as ugyan ezt a Dm-és vitamint szedtem de allergiát reakciók léptek fel.


Voltam vérvételen 1 hónapja kb, nem mutattak ki semmit. Fogyókurának nem hívnám, de diétaztam bár pont hogy kevésbé hullott akkor, talán egészségesebben ettem bár ez most is így van. Betegségem és balesetem nem volt se gyulladásom. A stressz mindennapos bár szerintem nem vészes. Remélem ez segít valamennyit. És köszönöm a válaszokat :)

2020. okt. 24. 03:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig célzott vérkép (pajzsmirigy működése miatt. Vasat is néztek? Ha nem, kellene.) góckutatás mindenképp, mert azóta lehet rejtett gyulladás a szervezetben.

A Mivolis hajkapszula leginkább vitaminokból áll, de lehet, hogy érzékenyvagy a titánium dioxidra (akárcsak én), ami elég sok gyógyszerben van.

Akkor keresni kell mást, ha nincs góc, sem más kóros állapot. Én mindig nézem az apró betűs összetevőket.

Pl.: fogkrémekben a sodium lauryl - vagy laureth - szulfát mérgező, de beleteszik, mert habosítja a fogkrémet. Ez felhalmozódik, sosem ürül ki. Én arra is érzékeny lettem, gyomorfájást okozott, mivel valamennyit óhatatlanul lenyel belőle az ember. Váltottam olyan fogkrémre ami nem tartalmazza, illetve fogporra, és a tünet megszűnt.

2020. okt. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ricinusolaj is okozhatta, keress ra.
2020. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!