Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Herpesz lenne? Mivel kezeljem?

Herpesz lenne? Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre ma délután, kis hólyagok keletkeztek a nagyajkamnál bal oldalt, nem nagy terület kb mint a kisujjam hegye. Korábban már 1-2 alkalommal történt ilyen de azok borotválkozás után, és ráfogtam, hogy biztos megvágtam magam, szőrtüszőgyulladás és nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, nem is járt fájdalommal. Viszont most nem borotválkoztam és hopp mégis ott van. Barátom holnap jön hozzám itt aludni és igazából nem tudom mit csináljak. Már másfél éve együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást, és most elmondjam neki ne mondjam... (már korábban 2x csináltuk amikor még nem tudtam hogy ez herpesz) Igazából most sem tudom biztosan, csak sejtem, de nem is merek orvoshoz menni ebben a vírusos helyzetben azt sem tudom fogadnának e. Tavaly voltam nőgyógyásznál és a kenetvétel pedig semmit nem mutatott ki, se gombás/bakteriális/vírusos fertőzést.

Elvileg egész életünkben bennünk marad, lehet már régeebb óta bennem van csak most jött ki? Nem akarom a páromat lefertőzni, de így ki tudja lehet már megtettem. :(

Mennyire komoly a herpesz? Tippek, ötletek, valaki hasonló helyzet, tapasztalat?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. nov. 6. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak ajakherpeszem van, de azt egyből telviran krémmel szoktam kezelni amint bizsereg, néha már ki se jön. Gyakorlatilag évek óta nem láttam hólyagot csak egy kis bőrpírt.
2020. nov. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Telviran krémmel kell kenni, a Telviran krém nemi herpeszre is jó. Illetve orvos tud felírni Telviran tablettát is.
2020. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2020. nov. 16. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz
2020. dec. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz. Nem értem ezt a dumát, hogy nem is tudod, el tudsz-e menni - hát hívd fel a nőgyógyászatot és beszélj velük. A herpesz nagyon fertőző. Ha voltatok együtt, valszeg elkapta. Az is lehet, hogy neki is volt korábban, csak nem mesélt róla. Amúgy ha valaki elkapja, lehet, hogy hónapokig - évekig tünetmentes. És ne halogasd, nálam például napok alatt nagyobb lett, és hetekig kellett ecsetelnem mire eltűnt, nagyon fájdalmas és szomorú volt.
2020. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!