Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS rendszeres menstruációval?

PCOS rendszeres menstruációval?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben nem tudom hogy tudnék eljutni orvoshoz, mondjuk mindenképp magánhoz mennék.

Az utóbbi egy évben tűnt fel néhány dolog. Alapvetően a menstruációm rendszeres, 28 napra jön meg, +-1-2 nap eltérés szokott lenni néha. Általában fájdalmas az első 1-2 nap, de egy egyszerű fájdalomcsillapító (mondjuk olyan ami azért mensire is javasolt) megoldja a dolgot, munkát nem hagyom ki miatta, nem jelent problémát az elvégzése. Utálom ha éjjel felébredek mert fáj a hasam, szerencsére ez nem gyakori, ez nyilván jobban megvisel, mert éjjel mire elmúlik úgy hogy tudod hogy mindjárt kelned kell, nem túl kellemes, de olyan is van amikor simán tornázok ha megjön. Előtte való 1-2 napban már nehéz láb érzésem van, brutál édesség ehetnékem, ami ha megjön, hopp, el is múlik. Hányingerem olyankor nincs, de túl sok étvágyam sem ezért olyankor könnyű ételeket szoktam fogyasztani. Aluszékonyság még ami rám jellemző olyankor.

Eddigi életem során 4x volt közti vérzésem (nagyjából a félidőnél, 12-14 nap, olyankor szúrkál is egy kicsit a kismedencémnél)

Volt egy epekő műtétem 3 éve, akkor voltam 63 kiló. Néhány hónappal utána már szinte mindent ettem, amit tudom hogy nem jó, kitapasztaltam, azt természetesen hanyagolom. Viszont a kilók is felszaladtak rám, meg se állt 73 kg-ig. Tavaly feküdtem rá komolyabban hogy leadjak valamennyi, sikerült is 5 kilót, de hol visszajön, hol lemegy. Borzasztó szigorú diétát, sosem tartottam bár igaz a súlyommal mindig voltak gondok, de mindig tudtam tartani, most viszont le sem megy, és pont hason van sok.

Ami még feltűnt, hogy a hasamnál és a mellemnél erősebb a szőr, nem dús, inkább azt mondanám a köldökömnél picit sűrűbb, mellemen pedig 1-2 hosszabb szál.

Azért vagyok tanácstalan mert míg a menstruációmban nem érzek nagy változást, kilengést, félek, hogy mégis valami problémám van, viszont arról is hallottam már, hogy akiket epével műtöttek, a túlsúllyal (és pont a hasival) küzdenek.

Előfordulhat hogy szimplán több férfihormon termelődik? Van valakinek hasonló tapasztalata? Ti hová fordultatok először hasonló problémával? Rögtön endokrinológust válasszak?

Előre is köszönöm, és bocsánat ha hosszú lett :)

27N



2020. nov. 11. 20:53
 1/1 SAMpernatural ***** válasza:

Mi a helyzet? Sikerült orvoshoz menni?



(Nekem összesen 1évig volt napra pontos menstruációm; egyszer nagyon görcsöltem, majd beleőrültem. 2 évig 3-4havonta volt meg. Ez alatt volt egy "kis" súly ingadozásom, -11kg majd 15Kg vissza. Tavaly ősszel elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta PCOS...)

18

2022. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!